2014 01 10

„Australian Open“ kvalifikacijoje Ričardas Berankis iškovojo antrą pergalę

Tęsiasi pirmojo 2014 metų „Didžiojo kirčio“ serijos teniso turnyro – atvirojo Australijos teniso čempionato, kurio prizų fondą sudaro beveik 33 mln. Australijos dolerių, atrankos varžybos.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / US Men's Clay Court Championship nuotr.

Antrą pergalę iš eilės vyrų vienetų varžybų kvalifikacijoje iškovojo vienintelis turnyre dalyvaujantis Lietuvos tenisininkas bei keturioliktas pagal skirstymą atrankoje 23-jų metų Ričardas Berankis. Pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge 130-ąją vietą užimantis lietuvis penktadienį antrajame rate per 77 minutes 6:4, 6:3 nugalėjo 31-erių metų brazilą Andre Ghemą (ATP-226).

Užsitikrinęs 16 ATP reitingo taškų bei 14 400 Australijos dolerių čekį R.Berankis lemiamą kvalifikacijos mačą dėl vietos pagrindiniame turnyre žais su 24-uoju pagal skirstymą atrankoje 24-erių metų slovaku Andrejumi Martinu (ATP-147), kuris antrajame rate trijuose setuose 0:6, 6:4, 7:5 privertė pasiduoti serbą Iliją Božoljacą.

Pirmajame vienetų kvalifikacijos rate R.Berankis per 56 minutes 6:2, 6:3 sutriuškino 27-erių metų italą Gianlucą Naso (ATP-278).

2013 metais atvirosiose Australijos teniso pirmenybėse R.Berankis nesunkiai įveikė kvalifikacinį barjerą ir pagrindinėse varžybose įveikė ukrainietį Sergejų Stachovskį, nugalėjo vokietį Florianą Mayerį, tačiau šešioliktfinalyje 3:6, 4:6, 5:7 nusileido vėliau finale žaidusiam škotui Andy Murray.