2016 12 04

Austrijos teniso legenda: „Vienintelis grunto karalius yra Rafaelis Nadalis“

Buvęs Austrijos tenisininkas Thomasas Musteris savo kolekcijoje turi 44 ATP turnyrų titulus. Net 40 jis iškovojo ant grunto dangos. Svarbiausią savo karjeros trofėjų jis laimėjo 1995-aisiais „Roland Garros“ finale, tačiau savęs jis nelaiko geriausiu šios dangos specialistu. Juo austras įvardijo Rafaelį Nadalį.
Rafaelis Nadalis prieš Facundo Bagnisą
Rafaelis Nadalis prieš Facundo Bagnisą / „Scanpix“ nuotr.

T.Musteris 1995 metų „French Open“ finale nugalėjo Michaelą Changą, o tais laikas Austrijos tenisininką daugelis vadino geriausiu grunto žaidėjų istorijoje.

„Nevadinkite manęs grunto karaliumi, – kuklinosi T.Musteris. – Aš laimėjau labai daug turnyrų ant šio aikštės paviršiaus, tačiau grunto karaliumi gali būti tik vienas tenisininkas. Jo vardas yra R.Nadalis.

Man didelė garbė, kad esu su juo lyginamas, tačiau jis Paryžiuje, Romoje bei kituose kortuose triumfavo daugelį sykių.“

Austrijos teniso legenda mano, kad R.Nadalio negalima nurašyti ir 2017 metų sezone: „Nereikia pamiršti, kad net ir šiemet jis aikštėje demonstravo puikų žaidimą.

Kalbant apie kitus tenisininkus, tai labai įdomios dvikovos vyks tarp Andy Murray, Novako Džokovičiaus bei kelių jaunų žaidėjų. Rogeris Federeris taip pat sugrįš į aikštę, tačiau sunku pasakyti, kokios jis bus sportinės formos.“

R.Nadalis šį sezoną ant grunto dangos iškovojo du titulus. Ispanas triumfavo Barselonoje ir Monte Karle, o sezoną baigė devintoje ATP reitingo vietoje.