2014 09 09

Iš dopingo skandalo išsikapstęs Marinas Čiličius tapo „US Open“ čempionu

Niujorke pasibaigusiame ketvirtajame šiemet Didžiojo kirčio serijos teniso turnyre – atvirajame JAV čempionate (US Open) – paaiškėjo vyrų vienetų varžybų nugalėtojas. Pirmadienį finale 25-erių metų keturioliktas pagal reitingą kroatas Marinas Čiličius per 1 valandą ir 54 minutes trijuose setuose – 6:3, 6:3, 6:3 – nugalėjo dešimtą pagal skirstymą 24-erių japoną Kei Nishikorį.
Marinas Čiličius
Marinas Čiličius / „Scanpix“ nuotr.

Tai buvo pirmasis Kroatijos tenisininko laimėtas Didžiojo kirčio serijos turnyras, trečiasis šiame sezone bei dvyliktas per visą karjerą.

Iki šiol vieninteliu kroatu, triumfavusiu Didžiojo kirčio turnyre buvo dabartinis M.Čiličiaus treneris Goranas Ivaniševičius, kuris 2001 metais nugalėjo Vimbldone.

Pirmadienio mače naujasis US Open čempionas, kuris prieš metus šį turnyrą praleido dėl keturių mėnesių diskvalifikacijos už dopingo vartojimą, iškovojo 300-ąją pergalę teniso korte, po kurios pirmą kartą nuo 2010 metų sugrįžo į ATP klasifikacijos lyderių dešimtuką.

Kartu su pagrindiniu prizu 198 cm ūgio M.Čiličiui atiteko 3 mln. JAV dolerių čekis bei 2000 ATP reitingo taškų, o jo honorarai teniso korte viršijo 10 mln. dolerių.

178 cm ūgio K.Nishikoris, kuris tapo pirmuoju Japonijos bei Azijos žemyno tenisininku, iškopusiu į Didžioji kirčio serijos turnyro vienetų varžybų finalą, tenkinosi 1,450 mln. dolerių piniginiu prizu bei 1200 ATP klasifikacijos taškų.

Po devynerių metų pertraukos Didžiojo kirčio serijos teniso turnyro Niujorke vienetų varžybų finale nežaidė nė vienas iš trijų ATP klasifikacijos lyderių – serbas Novakas Džokovičius, ispanas Rafaelis Nadalis arba šveicaras Rogeris Federeris. 2005 metų atvirųjų Australijos teniso pirmenybių finale varžėsi rusas Maratas Safinas ir korto šeimininkas Lleytonas Hewittas.