2016 05 03

Juano Martino Del Potro pergalė: ašaros ir kur kas agresyvesnis žaidimas

Po „Mutua Madrid Open“ pirmojo etapo dvikovos Juano Martino Del Potro veidą nuplovė ašaros. Pirmą kartą po daugiau nei vienerių metų pertraukos Argentinos tenisininko akyse žėrėjo kovotojo ugnelė, jo padavimai ir „forehand’ai“ atrodė tokie pat galingi kaip kadaise, o smūgiai iš kairės pusės buvo kur kas agresyvesni. 2009-ųjų metų „US Open“ čempionas ne tik turnyrą Madride pradėjo laimėta dvikova, bet ir iškovojo skambiausią pergalę po labai ilgos pertraukos. Antradienį vykusioje akistatoje 274-ą vietą ATP reitinge užimantis argentinietis 7:6(7:5), 6:3 nugalėjo 14-ą pasaulio raketę Dominicą Thiemą.
Juanas Martinas Del Potro
Juanas Martinas del Potro / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tai buvo pirma tenisininkų tarpusavio dvikova. Mače J.M.Del Potro pataikė 70 proc. pirmų padavimų, jais laimėjo 75 proc. (44/59) taškų ir aliko 10 padavimų be atasako.

D.Thiemui pastaruoju metu koją pakiša neišnaudotos progos. Tarkim, per pastarąsias tris dvikovas su J.M.Del Potro (Madride), Rafaeliu Nadaliu (Monte Karle) ir Novaku Džokovičiumi (Majamyje) 22-ejų metų jaunasis Austrijos tenisininkas turėjo net 39-ias „break point'o“ galimybes, o pasinaudojo vos 3-imis.

Argentinos tenisininkui tai buvo skambiausia pergalė per pustrečių metų, kai „ATP World Tour Finals“ baigiamajame metų turnyre nugalėjo Richardą Gasquet, kuris tuo metu ATP reitinge užėmė 9-ą vietą.

Pergalę iškovojęs J.M.Del Potro užsitikrino 45 ATP reitingo taškus ir kiek daugiau nei 31 tūkst. eurų, o antrajame Madrido „Masters“ turnyro etape raketes surems su JAV tenisininku Jacku Socku, kuris 2:6, 6:2, 7:6 nugalėjo prancūzą Benoit Paire.

Pirmame sete tiek D.Thiemas, tiek 27-erių metų argentinietis užtikrintai atliko savo padavimus, tad tenisininkai buvo priversti žaisti pratęsimą. Jame toliau kova vyko taškas į tašką, tačiau rezultatui esant 5:5 J.M.Del Potro laimėjo du taškus iš eilės ir išplėšęs pirmą setą galingai užriaumojo.

Antroje dvikovos dalyje 274-osios pasaulio raketės pergalę lėmė vienintelis „break point’as“, kuriuo jis pasinaudojo antrame geime. Devintame geime D.Thiemas turėjo vieną progą laimėti varžovo padavimų seriją, tačiau ja nepasinaudojo.

D.Kudla (ATP-61) - I.Karlovičius (ATP-30) 6:7(9:7), 7:6(7:5), 7:6(7:4);

F.Fognini (ATP-31) - B.Tomičius (ATP-22) 6:2, 6:4.

„Mutua Madrid Open“ prizinį fondą sudaro 5,7 mln. eurų. Turnyro nugalėtojui atiteks 1000-is reitingo taškų bei 912-os tūkst. eurų piniginė premija.