2015 08 30

Kevinas Andersonas po trejų metų pertraukos iškovojo ATP čempiono titulą

Kevinas Andersonas po trijų metų pertraukos tapo ATP serijos turnyro nugalėtoju. Antras pagal skirstymą Pietų Afrikos Respublikos tenisininkas „Winston-Salem“ turnyro finale 6:4, 7:5 įveikė tik po kvalifikacijos į pagrindines varžybas iškopusį prancūzą Pierre‘ą-Hugues Herbert‘ą.
Kevinas Andersonas
Kevinas Andersonas / „Scanpix“/AP nuotr.

15-ą vietą pasaulio reitinge užimantis K.Andersonas pergalę iškovojo per 92-i minutes. Tai trečias jo laimėtas ATP serijos turnyras karjeroje.

„Pirmas mačas turnyre man nebuvo geras, tačiau vėliau ėmiau kur kas geriau atlikti padavimus, – po pergalės finale kalbėjo K.Andersonas. – Su kiekvienu susitikimu įtampa augo. Esu pralaimėjęs kelis finalus ir tai nėra lengvas jausmas. Tačiau dabar jaučiuosi fantastiškai.“

Tai buvo vienuoliktas K.Andersono finalas karjeroje ir trečia pergalė.

Pirmą kartą ATP serijos turnyro finale žaidusiam P.H.Herbertui tai buvo jau devintas mačas per aštuonias dienas. 140-ą vietą pasaulio reitinge užimantis prancūzas pradžioje sužaidė tris kvalifikacijos mačus ir tuomet dar penkis pagrindinėse turnyro varžybose.

Turnyro nugalėtojui atiteko 250 reitingo taškų ir 83-ijų tūkstančių dolerių piniginė premija. Finalo dalyvis tenkinosi 150-ia reitingo taškų ir 47-iais tūkstančiais dolerių.

Abu tenisininkai dabar žais „US Open“ čempionate.

P.H.Herbertas pirmame rate kovos su ispanu Roberto Bautista Agutu.  K.Andersonas pirmame rate susitiks su kylančia Rusijos teniso žvaigžde, 17-mečiu Andrejumi Rubliovu.