2014 10 17

Sėkmingas Ričardo Berankio žygis „Kremliaus taurėje“ baigėsi ketvirtfinalyje

Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui nepavyko pratęsti pergalingos serijos Maskvoje vykstančiame ATP 250 serijos teniso turnyre. 116-ą vietą pasaulio reitinge užimantis tenisininkas 5:7, 3:6 nusileido 16-ai pasaulio raketei Roberto Bautista Agutui. Tai buvo trečia abiejų žaidėjų akistata karjeroje ir antra ispano pergalė.
Ricardas Berankis
Ricardas Berankis / ATP nuotr.

Pirmame sete R.Bautista Agutas iškart išsiveržė į priekį rezultatu 3:0. R.Berankiui pavyko išlyginti rezultatą – 3:3. Po kvalifikacijos į pagrindines varžybas patekęs lietuvis galėjo ir persverti rezultatą, tačiau svarbiausiomis akimirkomis ispaną gelbėjo galingi padavimai. R.Bautista Agutas pirmo seto pabaigoje pirmavo 6:5, laimėjo dar kartą oponento padavimus ir pirmą mačo dalį.

Antrame sete R.Bautista Agutas pasinaudojo pačia pirma proga dar kartą laimėti R.Berankio padavimus ir išsiveržė į priekį 4:2. Geriausias Lietuvos tenisininkas turėjo šešias progas laimėti oponento padavimus, tačiau lemiamomis akimirkomis su galingais ispano padavimais susitvarkyti nepavyko.

Mačas truko valandą ir 37 minutes. Už patekimą į pusfinalį R.Bautista Agutas gavo 90 reitingo taškų ir 40 tūkstančių dolerių premiją. Ispanas pusfinalyje kovos su trečiu pagal skirstymą Ernestu Gulbiu arba aštuntu pagal skirstymą italu Andreasu Seppiu.

Penkias pergales per šešias dienas iškovojusiam R.Berankiui atiteko 57 reitingo taškai.