2016 07 23

Laurynas Grigelis ir Lukas Mugevičius – apie pergalę Prezidento taurėje

Lietuvos tenisininkai Laurynas Grigelis ir Lukas Mugevičius tapo Vilniuje, Bernardinų sodo teniso aikštyne, vykstančio 27-ojo Lietuvos Prezidento taurės vyrų teniso turnyro dvejetų varžybų nugalėtojais. Mūsų šalies tenisininkų dvejetas šias varžybas laimėjo antrus metus iš eilės.
Prezidento taurės teniso turnyras Vilniuje
Prezidento taurės teniso turnyras Vilniuje / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmieji pagal skirstymą 24 metų L.Grigelis ir 21 metų L.Mugevičius finale penktadienį 7:5, 6:4 įveikė trečiąją pagal skirstymą Lenkijos tenisininkų porą – 18-metį Michalą Dembeką ir 19-metį Janą Zielinskį. Mačas truko 1 val. 10 min.

Pirmajame sete lietuviai pirmavo 4:0, 5:1, tačiau vėliau leido varžovams išlyginti rezultatą 5:5. Laurynas ir Lukas po to laimėjo du geimus ir mače išsiveržė į priekį 1-0. Antrajame sete Lietuvos tenisininkų duetas atsiliko 1:2, bet po to laimėjo tris geimus iš eilės ir atitrūko 4:2. Lenkams vėl pavyko pavyti varžovus (4:4), tačiau seto pabaigą geriau sužaidė korto šeimininkai.

„Po ne taip sėkmingai susiklosčiusių vienetų varžybų labai norėjome apginti nugalėtojų titulą dvejetų turnyre. Mums pavyko. Šiemet finale buvo kiek lengviau nei pernai, nors ir buvo sunkių momentų“, – po pergalės ir apdovanojimo sakė L.Grigelis.

Alfredo Pliadžio nuotr./Prezidento taurės teniso turnyras Vilniuje

„Tikriausiai tai buvo geriausias mūsų mačas. Buvo šiek tiek įtampos, bet mes jautėme, kad esame stipresni ir turėtumėme laimėti, – teigė L.Mugevičius. – Visur smagu triumfuoti, o ypač Vilniuje, savų žiūrovų akivaizdoje. Ši pergalė kiek numalšino vienetų varžybose patirtą kartėlį.“

Nugalėtojus ir finalininkus apdovanojo Lietuvos teniso sąjungos prezidentas bei trečius metus iš eilės turnyrą rengiančios Vilniaus teniso akademijos direktorius Ramūnas Grušas.

Dvejetų varžybų, kuriose dalyvavo 16 porų iš 11-os šalių, nugalėtojams atiteko po 310 JAV dolerių ir po 18 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) dvejetų reitingo taškų. L.Grigelis ir L.Mugevičius dvejetų turnyre iškovojo keturias pergales.

Laurynas Prezidento taurės dvejetų varžybas laimėjo trečią, o Lukas – antrą kartą.

Prezidento taurės turnyro prizų fondą sudaro 10 tūkst. JAV dolerių. Vienetų varžybų nugalėtojui atiteks 18 ATP reitingo taškų ir 1440 dolerių čekis.

Kaip jau pranešėme, vienintelio Lietuvoje rengiamo profesionalų teniso turnyro vienetų varžybų finale šeštadienį 11.00 val. susitiks du Latvijos atstovai – Mikelis Libietis ir Krišjanis Stabinis. Iki šiol Prezidento taurės nebuvo iškovojęs nė vienas Latvijos tenisininkas. Pastarajį kartą kartą latvis šių varžybų finale žaidė 2010 metais.

Facebook.com/Mikelis Libietis

Trečioji turnyro raketė 24 metų M.Libietis (ATP-476) pusfinalyje penktadienį 7:6 (8-6), 5:7, 6:3 įveikė 19-metį rusą Ivaną Gachovą (ATP-2143), kuris praėjusių metų rugsėjį pasaulio reitinge buvo pakilęs į 392-ą vietą. Mačas truko 2 val. 54 min.

Beje, pakeliui į pusfinalį L.Mugevičių ir L.Grigelį nugalėjęs Rusijos tenisininkas už antidopingo taisyklių pažeidimus pernai lapkritį buvo diskvalifikuotas iki šių metų liepos 1 dienos. I.Gachovas neteko nuo praėjusių metų liepos 1 dienos pelnytų taškų ir premijų.

M.Libietis „Futures“ turnyro finalą pasiekė šeštą kartą. Iki šiol jam pavyko laimėti keturis tokio rango turnyrus. „Finaluose dar nesu žaidęs su savo tautiečiu. Bus labai smagu išbandyti jėgas. Pernai teko su Krišjaniu žaisti klubų varžybose ir man pavyko gana lengvai laimėti. Prieš ketverius metus dar esame susitikę Estijoje vykusio „Futures“ turnyro atrankoje. Tada taip pat iškovojau pergalę”, – sakė M.Libietis.

27 metų K.Stabinis pusfinalyje 6:4, 7:6 (8-6) nugalėjo penktąjį pagal skirstymą 21 metų švedą Fredą Simonssoną (ATP-678). Mačas truko 1 val. 39 min.

Po kvalifikacijos varžybų į pagrindinį turnyrą patekęs K.Stabinis į Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos turnyro finalą iškopė pirmą kartą.

„Finalas man – didžiulis pasiekimas. Be to, pakeliui link jo nepralaimėjau nė vieno seto. Labai didžiuojuosi savimi ir tikiuosi gero žaidimo finale, – sakė K.Stabinis. – Pastaruosius du mėnesius daug treniravausi ir įgijau gerą sportinę formą. Žinojau, kad, jei įveiksiu atranką, ir pagrindiniame turnyre viskas bus gerai. Svarbiausia aikštelėje – nebijoti ir pasitikėti savo jėgomis.“

Pagrindines vienetų varžybas pradėjo 32 žaidėjai iš 14-os šalių. Lietuvai atstovavo šeši tenisininkai. Toliausiai nužengė nugalėtojo titulą gynęs L.Grigelis (ATP-436) ir asmeninį kvietimą į pagrindinį turnyrą gavęs Julius Tverijonas. Jie pasiekė ketvirtfinalį.

Pirmasis Prezidento taurės teniso turnyras buvo surengtas 1931 metais, vėliau varžybos dar vyko 1932, 1933 ir 1938 metais, o tradicija buvo atgaivinta 1994 metais. Keturis kartus šį turnyrą laimėjo Rolandas Muraška (1994, 1996, 1998, 2000 m.), du – L.Grigelis (2013 ir 2015 m.). Lietuvos Prezidento taurę yra iškovoję 14-os šalių tenisininkai. Daugiausiai kartų varžybas laimėjo Lietuvos (6), Suomijos (5) ir Vokietijos (3) atstovai.