2014 07 15

Luko Mugevičiaus pergalė ITF serijos teniso turnyro Taline vienetų varžybų starte

Pergale Estijoje vykstantį Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos „Nordecon Open 2014“ vyrų teniso turnyrą pradėjo 19-metis Lukas Mugevičius.
Lukas Mugevičius
Lukas Mugevičius / Deuce.lt nuotr.

907-ąją vietą pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge užimantis lietuvis antradienį pirmajame rate 6:1, 7:5 nugalėjo 785-ąją planetos raketę bendraamžį italą Gianlucą Magerį ir užsitikrino 1 ATP reitingo tašką bei 172 JAV dolerių čekį.

Turnyro aštuntfinalyje L.Mugevičius susitiks su 263-ąją vietą ATP klasifikacijoje užimančiu ir turnyro favoritu laikomu 26-erių metų estu Jurgenu Zippu, kuris pirmajame rate 6:3, 6:0 sutriuškino 18-metį Antoną Pavlovą (ATP-1637) iš Estijos.

Nesėkmę vienetų varžybų pirmajame rate antradienį patyrė po kvalifikacinio turnyro į pagrindines varžybas patekęs 20-metis Julius Tverijonas (ATP-1140), 4:6, 6:7 (4:7) nusileidęs vienmečiui italui Andrea Basso (ATP-723).

Dar pirmadienį savo pirmąją kovą pralaimėjo 20-metis Dovydas Šakinis, 1:6, 4:6 turėjęs pripažinti metais jaunesnio brito Sammo Butlerio (ATP-1452) pranašumą. Abu pirmąsias kovas pralaimėję lietuviai liko be įskaitinių taškų bei tenkinosi 104 JAV dolerių čekiu.

Dvejetų varžybų aštuntfinalyje ketvirtas pagal reitingą Luko Mugevičiaus ir ruso Aleksandro Vasilenkos duetas pirmadienį 6:3, 6:1 nugalėjo korto šeimininkus Jaaną Kononovą bei Kennethą Raismą ir, pateko į ketvirtfinalį bei užsitikrino 128 dolerių čekį.

Dėl vietos pusfinalyje lietuvio bei ruso duetas kovos su švedo Tobiaso Blomgreno ir amerikiečio Williamo Boe-Wiegaardo pora, kuri 6:3, 6:0 nugalėjo suomius Henriką Sinkko ir Panu Virtaneną.

Juliaus Tverijono ir Dovydo Šakinio pora antradienį aštuntfinalyje 6:4, 4:6, 6:10 nusileido olando Ricko De Grooto bei italo Francesco Garzellio duetui ir tenkinosi 72 dolerių čekiu.

ITF „Futures“ serijos vyrų teniso turnyro Estijos sostinėje prizų fondą sudaro 10 tūkst. JAV dolerių.