2011 06 01

Marija Šarapova ir Li Na tvirtai žengė į „French Open“ pusfinalį

Marija Šarapova viesulu įsiveržė į atviro Prancūzijos teniso čempionato pusfinalį. Rusijos tenisininkė 6:0, 6:3 išpliekė vokietę Andreą Petkovič ir pusfinalyje susitiks su Kinijos tenisininke Li Na.
Marija Šarapova
Marija Šarapova / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

M. Šarapova pačioje susitikimo pradžioje paduodant varžovei atsiliko 0:40, tačiau įspūdingai atsitiesė laimėjo A. Petkovič padavimus ir geimą. Šis epizodas tapo esminiu. 24-erių metų rusė pirmą setą laimėjo per 32 minutes sausu rezultatu 6:0.

Antrame sete lygi kova Suzannos Lenglen korte vyko iki jo vidurio 3:3. Tada  iniciatyvą perėmė M. Šarapova. Ji laimėjo tris geimus iš eilės, setą ir mačą. Taip pasiekė revanšą už pralaimėjimą vokietei šių metų „Australian Open“ turnyro ketvirtame rate.

Maša tėvynėje vadinama tenisininkė aiškiai parodė, kad peties ir alkūnės traumos kamavusios tenisininkę liko praeityje ir ji pasirengusi pirmam Didžiojo kirčio trofėjui po triumfo Australijoje 2008 metais.

„Buvo sunkiau nei rodo skaičiai švieslentėje“, – po pergalės pasakojo M. Šarapova „Daug geimų galėjo pasibaigti į bet kurią pusę. Per svarbiausius taškus žaidžiau tikrai protingai. Įveikiau daug iššūkių kurie mane kamavo pastaraisiais metais.“

Aštunta pasaulio raketė pusfinalyje žais su septinta planetos rakete Li Na. Kinijos tenisininkė 7:5, 6:2 įveikė aukščiausią reitingą turėjusią, Viktoriją Azarenką.

Ketvirta pagal skirstymą Baltarusijos tenisininkė paduodama neatsilaikė 12-ame pirmo seto geime.

Antrame sete Li Na du kartus laimėjo varžovės padavimą. 29 metų tenisininkė dar niekada nėra laimėjusi WTA serijos turnyro ant grunto.

„Daug žmonių galvoja, kad ant šios dangos negaliu žaisti gerai. Tačiau dabar, manau, jie truputi pakeis savo nuomonę“, – po pergalės kalbėjo pirma Kinijos tenisininkė kuri žais „French Open“ pusfinalyje per visą turnyro istoriją.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius