Penktoji Vimbldono diena: Trečiasis etapas kartu su Novaku Džokovičiumi ir Rogeriu Federeriu

Penktadienį Vimbldone prasideda trečiojo etapo dvikovos, o „All England Club“ kortuose išvysime net septynis pirmojo dešimtuko tenisininkus. Šiandien į aikštę žengs Novakas Džokovičius, Rogeris Federeris, Kei Nishikoris, Stanas Wawrinka, Milošas Raoničius, Marinas Čiličius bei Tomašas Berdychas.
Novakas Džokovičius ir Rogeris Federeris
Novakas Džokovičius ir Rogeris Federeris / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Novakas Džokovičius (ATP-1) – Samas Querrey (ATP-41)

„Scanpix“ nuotr./Novako Džokovičiaus 30-a pergalė iš eilės „Didžiojo kirčio“ turnyre

Tarpusavyje tenisininkai yra susitikę devynis kartus, o aštuonias pergales yra iškovojęs geriausias pasaulio tenisininkas.

Antrame etape N.Džokovičius iškovojo savo 30-ą pergalę iš eilės „Didžiojo kirčio“ varžybose. Laimėdamas artėjančią dvikovą prieš S.Querrey jis susilygintų su legendinio tenisininko Rodo Laverio pasiekimu (31). Absoliutus rekordas priklauso Donui Budge'ui, kuris šios serijos čempionatuose iškovojo 37-as pergales iš eilės.

„Scanpix“/AP nuotr./Samas Querrey

Pirmasis pagal skirstymą tenisininkas Atvirojoje Vimbldono eroje trečiame etape pralaimėjo vos vieną sykį. 1992-aisiais skaudžią nesėkmę patyrė Jimas Courier.

Serbijos tenisininkas siekia tapti pirmuoju žaidėju nuo 1969 m. iškovojusiu pirmus tris sezono „Didžiojo kirčio“ turnyrus. Triumfo Vimbldone atveju jis taip pat taptų vos antruoju žaidėju, kuriam pavyko laimėti net penkis „Didžiojo kirčio“ titulus iš eilės.

S.Querrey sieks patekti į ketvirtąjį Vimbldono etapą ketvirtą kartą savo karjeroje. Amerikietis šį sezoną iškovojo vieną titulą. Jis triumfavo JAV vykusiame „Delray Beach Open“ turnyre.

JAV tenisininkas sieks savo pirmosios pergalės prieš pirmąją pasaulio raketę, o iki šiol nesėkmę patyrė visuose aštuoniuose savo bandymuose.

Rogeris Federeris (ATP-3) – Danielis Evandas (ATP-91)

„Scanpix“ nuotr./Marcuso Williso pasaka Vimbldone baigėsi kova su Rogeriu Federeriu

Tai bus pirmasis abiejų tenisininkų tarpusavio susitikimas.

R.Federeris šiame mače sieks savo jubiliejinės – 150-osios pergalės ant žolės dangos. Šveicaras praėjusiame etape įveikė Didžiosios Britanijos tenisininką Marcusą Willisą.

Trečioji pasaulio raketė siekia tapti pirmuoju tenisininku, kuris yra iškovojęs aštuonis Vimbldono titulus. Jis būtų vos antruoju žaidėju, kuris turi tiek daug vieno „Didžiojo kirčio“ turnyro trofėjų. Kaip žinia, Rafaelis Nadalis yra laimėjęs „Roland Garros“ devynis kartus.

Šveicarijos maestro Vimbldone dalyvauja 18-ą kartą iš eilės ir jam trūksta vos vieno turnyro, kad susilygintų su absoliučiu rekordininku Jimmy Connorsu (19). Amerikietis Londono „Didžiojo kirčio“ čempionate iš viso žaidė 21-ą sykį.

34-erių metų tenisininkas bandys tapti vyriausiu žaidėju atvirojoje eroje laimėjusiu Vimbldono titulą. Šveicaras taip pat būtų ir vyriausias „Didžiojo kirčio“ čempionas nuo 1972-ųjų, kai „Australian Open“ varžybose triumfavo Kenas Rosewallas, kuriam tuo metu buvo 37-eri.

D.Evansas yra vienas iš dviejų Didžiosios Britanijos tenisininkų, kuriems pavyko prasibrauti į trečiąjį Vimbldono etapą. Britui dar niekada nėra pavykę sužaisti ketvirtame varžybų rate jokiame „Didžiojo kirčio“ turnyre.

Tai bus trečiasis jo mūšis prieš pirmojo dešimtuko žaidėjus, o abu ankstesnius D.Evansas pralaimėjo (prieš K.Nishikorį ir J.M.Del Potro).

Stanas Wawrinka (ATP-4) – Juanas Martinas Del Potro (ATP-165)

„Scanpix“ nuotr./Stanas Wawrinka prieš Taylorą Fritzą

Tenisininkų tarpusavio susitikimuose argentinietis pirmauja rezultatu 3:2. Verta paminėti, kad paskutinis jų mačas įvyko prieš ketverius metus.

Viena iš nedaugelio antrojo etapo dvikovų kuri, ko gero, bus viena įdomiausių penktadienį. S.Wawrinka taip žemai pasaulio reitinge esančiam tenisininkui nepralaimėjo nuo 2013 m.

Praėjusiais metais Šveicarijos atstovas pakartojo savo geriausią pasiekimą Vimbldone ir žaidė ketvirtfinalyje. S.Wawrinka yra du kartus laimėjęs „Didžiojo kirčio“ čempionatą, o titulus iškovojo „Australian Open“ ir „Roland Garros“ turnyruose.

Tai pirmasis J.M.Del Potro mačas „Didžiojo kirčio“ čempionate nuo 2014-ųjų „Australian Open“. Norėdamas tinkamai pasiruošti Vimbldonui jis nerungtyniavo „Roland Garros“ turnyre.

Kei Nishikoris (ATP-6) – Andrejus Kuznecovas (ATP-42)

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Kei Nishikoris

Tenisininkai tarpusavyje yra sužaidę du kartus ir pasidalino po pergalę.

Šeštoji pasaulio raketė sieks antrą kartą patekti į ketvirtą Vimbldono etapą ir taip pakartoji savo geriausią karjeros rezultatą. 2014-aisiais jis šiame varžybų rate pralaimėjo Milošui Raoničiui.

K.Nishikoris 2016-ais metais iškovojo savo ketvirtąjį titulą iš eilės Memfyje, rungtyniavo Majamio bei Barselonos finale. Japonas savo karjeroje yra iškovojęs 11 titulų.

A.Kuznecovas dar nė karto savo karjeroje nežaidė ketvirtame Vimbldono etape. Rusui niekuomet nepavyko iškovoti pergalės prieš taip aukštai esantį žaidėją. Vienintelį kartą savo karjeroje pirmojo dešimtuko tenisininką jis nugalėjo 2014-aisiais, kai Vimbldone įveikė Davidą Ferrerą.