2011 02 21

Pergalę prieš kylančią teniso žvaigždę Milošą Raoničių įspūdingu smūgiu išplėšęs Andy Roddickas: „Tai gražiausias mano karjeros smūgis“ (video)

ATP serijos „Regions Morgan Keegan Championships“ teniso turnyro JAV vienetų varžybas laimėjo favoritas Andy Roddickas. Sekmadienį finale amerikietis per 2 valandas 26 minutes rezultatu 7:6 (9:7), 6:7 (11:13), 7:5 įveikė Milošą Raoničių iš Kanados.
Andy Roddickas
Andy Roddickas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Aštuntoji pasaulio raketė tapo vos trečiu aktyviu tenisininku, kuris turi 30 ir daugiau titulų. Daugiausia, net 67 titulus, iškovojo Rogeris Federeris. Antras Rafaelis Nadalis – 43.

„Kiekvienas titulas man yra vienodai svarbus. Nors jų turiu jau 30, šiuo džiaugiuosi lygiai taip pat, kaip ir pirmuoju”, – teigė A.Roddickas.

Finalas klostėsi pagal įtemptą scenarijų. Pirmame sete prireikė pratęsimo, breiko. Dvi galimybes laimėti setą turėjo M.Raoničius. Tačiau jomis 20-mečiam Kanados atstovui pasinaudoti nepavyko. A.Roddickas smogė aštuntą eisą ir laimėjo pirmą setą 7:6 (7).

Negailestingos kirčius žiūrovai išvydo ir antrame sete. Čia ir vėl prireikė pratęsimo. A.Roddickas turėjo tris galimybes laimėti mačą, to padaryti neleido M.Raoničius. Jaunasis tenisininkas antrą setą laimėjo 7:6 (11).

Trečiame sete iniciatyvą perėmė A.Roddickas. Pačioje mačo pabaigoje amerikietis pašokęs atmušė kamuoliuką į varžovo aikštės pusę, laimėjo tašką, geimą, setą ir mačą – 7:6 (7), 6:7 (11), 7:5.

„Tai gražiausias mano karjeros smūgis. Tik iš žiūrovų reakcijos supratau, kad pataikiau”, – teigė A.Roddickas. „Labiausiai norėčiau padėkoti ir pasveikinti M.Raoničių. Jo žaidimas paliko gilų įspūdį. Esu veteranas ir mačiau daug tenisininkų. Galiu pasakyti, kad tavęs laukia labai, labai šviesi ateitis. Tai vienas galingiausių padavimų, kuriuos man teko matyti. Nenustebsiu, jeigu šis žaidėjas anksčiau ar vėliau pateks tarp 10 geriausių pasaulyje“, – pagyrimų kylančiai žvaigždei negailėjo turnyro nugalėtojas.

Abu tenisininkai pasižymi itin galingais padavimais. A.Roddickas finale neatremiamų padavimų atliko 20. M.Raoničiaus sąskaitoje jų – net 32. Iš viso kanadietis turnyre atliko 129 neatremiamus padavimus ir pasiekė naują varžybų rekordą.

M.Raoničius po sėkmingų dviejų savaičių teniso kortuose pakilo į naujas aukštumas – dabar užima 37 vietą pasaulyje. A.Roddickas išliko aštuntas.

Be pagrindinio prizo, A.Roddickui atiteko 264 tūkst. dolerių čekis bei 500 ATP reitingo taškų. 20-metis M.Raoničius, kuris prieš savaitę laimėjo savo pirmąjį ATP serijos turnyrą San Chosė (JAV), tenkinosi 122 tūkst. dolerių piniginiu prizu bei 300 klasifikacijos taškų.

Dvejetų varžybas laimėjo baltarusis Maksimas Mirnas, kuris su kanadiečiu Danieliu Nestoru finale 6:2, 6:7 (6:8), 10:3 nugalėjo amerikietį Ericą Butoracą ir olandą Jeaną Julieną Rojerį.