2016 07 23

Istorinis Latvijos triumfas: Prezidento taurę laimėjo Mikelis Libietis

Pirmą kartą istorijoje Prezidento taurė iškeliavo į Latviją. Šeštadienį vykusiame šių varžybų finale trečią skirtsymą turėjęs Mikelis Libietis po atkaklios kovos 6:2, 6:7 (2:7), 6:0 nugalėjo tautietį Krišjanisą Stabinį, kuris nė neturi ATP reitingo.
Krišjanis Stabinis ir Mikelis Libietis
Krišjanis Stabinis ir Mikelis Libietis / Tomo Gaubio nuotr.

Už pergalę Prezidento taurės finale M.Libiečiui atiteko 18 ATP reitingo taškų ir 1440 JAV dolerių. Savo ruožtu K.Stabinis tenkinosi 10 taškų ir 848 doleriais.

M.Libiečiui tai penktas „Futures“ serijos titulas karjeroje. 476-oji pasaulio raketė taip pat pratęsė 2013 metais pradėtą tradiciją kasmet Baltijos šalyse laimėti bent po vieną profesionalų turnyrą.

Negana to, 24-erių metų M.Libietis tapo pirmuoju Latvijos tenisininku istorijoje, triumfavusiu Prezidento taurėje. Paskutinį kartą šio turnyro finale Latvijos atstovas žaidė 2010 metais.

Nors ir pralaimėjo, K.Stabinis neturėtų nuliūsti. Šis Latvijos tenisininkas į pagrindinį Prezidento taurės turnyrą pateko tik įveikęs kvalifikaciją, o 10 iškovotų ATP reitingo taškų jam ne tik padės priartėti prie geriausių pasaulio tenisininkų tūkstantuko, bet ir leis pagerinti savo karjeros rekordą. Iki šiol aukščiausiai reitinge jis buvo pakilęs į 1369-ą vietą.

Primename, jog dvejetų varžybose triumfavo ir titulą sėkmingai apgynė Lietuvos tenisininkai Laurynas Grigelis ir Lukas Mugevičius.