2014 01 18

Rafaelis Nadalis ir Viktorija Azarenka – „Australian Open“ turnyro aštuntfinalyje

Šeštadienį tęsėsi atvirojo Australijos teniso čempionato šešioliktfinalio mačai, po kurių paaiškėjo likusieji vyrų ir moterų vienetų varžybų aštuntfinalio dalyviai.
Rafaelis Nadalis
Rafaelis Nadalis / „Scanpix“ nuotr.

Nesunkią pergalę iškovojo pajėgiausias planetos tenisininkas ispanas Rafaelis Nadalis. 2009-aisiais šiame turnyre triumfavęs ir šiemet favoritu laikomas ispanas trijuose setuose 6:1, 6:2, 6:3 nugalėjo 26-ąjį pagal skirstymą prancūzą Gaelį Monfilsą.

Dešimtąjį reitingą turintis prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga 7:6 (7:5), 6:4, 6:2 įveikė aštuonioliktąją raketę Gillesą Simoną, o šešioliktas pagal reitingą japonas Kei Nishikoris 7:5, 6:1, 6:0 nugalėjo amerikietį Donaldą Youngą.

Paskutine moterų vienetų varžybų aštuntfinalio dalyve tapusi antroji turnyro reketė bei pastarųjų dvejų metų šio turnyro nugalėtoja baltarusė Viktorija Azarenka 6:1, 6:0 nepaliko vilčių austrei Yvonnei Meusburger.

Pirmojo 2014 metų „Didžiojo kirčio“ serijos teniso turnyro Melburne prizų fondą sudaro 30 mln. JAV dolerių, o vyrų bei moterų vienetų varžybų nugalėtojams atiteks 2,43 mln. dolerių čekiai ir po 2000 ATP ar WTA reitingo taškų.