2011 04 24

Rafaelis Nadalis tapo antruoju jauniausiu tenisininku istorijoje, laimėjusiu 500-us susitikimų

Ispanijoje tęsiasi ATP serijos vyrų teniso turnyras „Barcelona Open Banc Sabadell“, kurio prizų fondą sudaro 1,55 mln. eurų.
Rafaelis Nadalis
Rafaelis Nadalis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtąją pergalę vienetų varžybose iškovojo ir į finalą pateko turnyro favoritas 24-erių metų ispanas Rafaelis Nadalis. Pusfinalyje šeštojo titulo Katalonijos sostinėje per paskutiniuosius septynerius metus siekiantis R. Nadalis 6:3, 6:2 nugalėjo 56-ąją planetos raketę kroatą Ivaną Dodigą ir tapo antruoju jauniausiu tenisininku istorijoje, laimėjusiu 500-us susitikimų.

Jauniausiu žaidėju teniso kortuose iškovojusiu 500-us pergaliu lieka švedas Bjornas Borgas, kuriam tuo metu buvo 23-eji metai ir 7 mėnesiai.

Beje, tai 33-oji iš eilės R. Nadalio pergale grunto aikštelėse. Paskutinį kartą ispanas ant grunto pralaimėjo kitam švedui Robinui Soderlingui 2009-ų metų „Roland Garos“ (Prancūzija) turnyro ketvirtajame rate.

Sekmadienį Barselonos teniso turnyro finale R. Nadalis susitiks su ketvirtąjį reitingą turinčiu tėvynainiu Davidu Ferreru, kuris pusfinalyje 6:3, 6:4 įveikė dar vieną ispaną aštuntąjį pagal reitingą Nicolasą Almagro.

Kartu su pagrindiniu prizu turnyro nugalėtojui atiteks 290 tūkst. eurų bei 500 įskaitinių ATP klasifikacijos taškų.