2014 02 24

Rafaelis Nadalis triumfavo Rio de Žaneiro teniso turnyre

62-ąjį ATP serijos teniso turnyrą per savo karjerą laimėjo pajėgiausias planetos žaidėjas ispanas Rafaelis Nadalis, sekmadienį pirmą kartą Brazilijoje surengto „Rio Open“ turnyro vienetų varžybų finale per 1 valandą ir 41 minutę 6:3, 7:6 (7:3) įveikęs ukrainietį Aleksandrą Dolgopolovą.
Rafaelis Nadalis triumfavo Rio de Žaneire
Rafaelis Nadalis triumfavo Rio de Žaneire / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Kartu su pagrindiniu prizu favoritu laikytam 27-erių metų Ispanijos tenisininkui atiteko 316 400 dolerių čekis bei 500 ATP reitingo taškų.

Pagal laimėtų turnyrų skaičių R.Nadalis pasivijo septintąjį sąraše argentinietį Guillermo Vilasą bei dviem titulais atsilieka nuo penktąją poziciją besidalijančių švedo Bjorno Borg ir amerikiečio Pete'o Sampraso.

Šiame sezone ispanas kortuose laimėjo 16 mačų iš 17 galimų, o vienintelį mačą šveicarui Stanislasui Wawrinkai pralaimėjo atvirojo Australijos teniso čempionato finale.

25-erų metų A.Dolgopolovas tenkinosi 142 650 dolerių piniginiu prizu bei 300 įskaitinių ATP klasifikacijos taškų.

Dvejetų varžybų nugalėtojais tapo Kolumbijos tenisininkai Juanas Sebastianas Cabalis bei Robertas Farahas, finale 6:4, 6:2 privertę pasiduoti antrąją porą – ispaną Davidą Marrero ir brazilą Marcelo Melo.

Rio de Žaneiro vyrų teniso turnyro prizų fondą sudarė 1,31 mln. JAV dolerių.