2014 09 27

Ričardui Berankiui iki „China Open“ pagrindinių varžybų liko vienas žingsnis

Ričardas Berankis sėkmingai pradėjo Pekine vykstančio ATP 500 serijos „China Open“ turnyro atranką. 120-ą vietą reitinge užimantis lietuvis 6:4, 6:2 nugalėjo septintą pagal skirstymą kvalifikacijoje Serbijos tenisininką Filipą Krajinovičių (ATP 103).
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

R.Berankis susitikimo pradžioje laimėjo varžovo padavimų seriją, sėkmingai susitvarkė su savais ir pirmavo 3:1. F.Krajinovičius pačioje pirmo seto pabaigoje atsiliko 4:5 ir tašku galėjo išlyginti rezultatą, tačiau sėkmingai padavimus atlikęs R.Berankis to padaryti neleido ir pirmą setą laimėjo po 39 minučių kovos.

Antras setas susiklostė pagal panašų scenarijų. R.Berankis laimėjo du kartus laimėjo varžovo padavimų serijas, keturis geimus iš eilės, išsiveržė į priekį 5:1 ir sėkmingai finišavo. Mačas truko 70 minučių.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Filipas Krajinovičius

Už pergalė pirmame atrankos rate tenisininkui atiteko 10 reitingo taškų. Dėl patekimo į pagrindinį „China Open“ turnyrą R.Berankis kovos su Teymurazu Gabašviliu (ATP 55). Pirmas pagal skirstymą kvalifikacijoje Rusijos tenisininkas 6:1, 6:2 sutriuškino vardinį kvietimą atrankoje dalyvauti gavusį Kinijos sportininką Chuhaną Wangą (ATP 544).

Į pagrindines varžybas iškopusiam žaidėjui atiteks ir solidi 17-os tūkstančių dolerių premija.

„China Open“ turnyre dalyvaus geriausi pasaulio tenisininkai – Novakas Džokovičius, Rafaelis Nadalis, Tomašas Berdychas, Grigoras Dimitrovas, Ernestas Gulbis ir kiti. Čempionui atiteks 500 reitingo taškų ir 600 tūkstančių dolerių.

Pekino turnyro nugalėtoju pastaruosius dvejus metus tapo pirma pasaulio raketė N.Džokovičius. Praėjusiais metais serbas finale 6:3, 6:4 įveikė R.Nadalį. Šis turnyras apskritai yra ypač sėkmingas N.Džokovičiui. Serbas jį laimėjo keturis iš paskutinių penkių kartų.