2010 06 29

Roddickas netikėtai baigė pasirodymą Vimbldono teniso turnyre (video)

Vimbldono (Anglija) teniso kortuose tęsiasi trečiasis šiais metais „Didžiojo kirčio“ serijos turnyras, kurio prizų fondą sudaro 13,725 mln. svarų sterlingų. Po poilsio dienos pirmadienį vyrų bei moterų vienetų turnyruose paaiškėjo ketvirtfinalio dalyviai.
Praėjusių metų Vimbldono turnyro finalininkas A.Roddickas baigė pasirodymą
Praėjusių metų Vimbldono turnyro finalininkas A.Roddickas baigė pasirodymą. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vyrų varžybose staigmeną pateikė Lu Yen-Hsunas iš Taivano. Jis penkių setų kovoje 4:6, 7:6 (7:3), 7:6 (7:4), 6:7 (5:7), 9:7 įveikė praėjusių metų Vimbldono turnyro finalininką penktą pagal skirstymą amerikietį Andy Roddicką.

Kiti penki likę pirmojo aštuntuko žaidėjai iškovojo pergales: septinto šio turnyro nugalėtojo titulo siekiantis favoritas šveicaras Rogeris Federeris 6:3, 6:2, 6:3 nugalėjo austrą Jurgeną Meltzerį, 2008 metų šio turnyro nugalėtojas antrąjį reitingą turintis ispanas Rafaelis Nadalis 6:4, 6:2, 6:2 nepaliko vilčių prancūzui Paului Henriui Mathieu, trečią reitingą turintis serbas Novakas Djokovičius 7:5, 6:4, 3:6, 6:4 įveikė 2002-aisiais Vimbldone triumfavusį bei penkioliktąjį pagal reitingą australą Lleytoną Hewittą, ketvirtas pagal skirstymą britas Andy Murray 7:5, 6:3, 6:4 amerikietį Samą Querry ir šeštas pagal reitingą švedas Robinas Soderlingas 6:2, 5:7, 6:2, 3:6, 7:5 įveikė devintąjį pagal skirstymą ispaną Davidą Ferrerą.

Kituose aštuntfinalio mačuose prancūzas Jo Wilfriedas Tsonga 6:1, 6:4, 3:6, 6:1 nugalėjo tėvynainį Julieną Benneteau, o čekas Tomašas Berdychas 4:6, 7:6 (7:1), 7:5, 6:3 įveikė vokietį Danielį Brandsą.

Moterų vienetų varžybų aštuntfinalyje nepasisekė trečiajai raketei lenkų kilmės Danijos tenisininkei Carolinei Wozniacki, kuri 2:6, 0:6 pralaimėjo čekei Petrai Kvitovai, ketvirtajai pagal skirstymą serbei Jelenai Jankovič, kuri nusileisdama 1:6, 0:3 atsisakė tęsti mačą su ruse Vera Zvonariova, ir septintąjį reitingą turinčiai lenkei Agnieszkai Radwanskai 3:6, 2:6 nusileidusiai devintajai pagal reitingą kinei Li Na.

Iš pirmojo aštuntuko žaidėjų ketvirtfinalyje kovos tik trys tenisininkės: seserys amerikietės Serena ir Venus Williams bei belgė Kim Clijsters.

Nugalėtojos titulą ginanti bei ketvirtojo titulo siekianti favoritė S.Williams pirmadienį 7:6 (11:9), 6:4 įveikė 2004-ųjų šio turnyro nugalėtoją šešioliktąją pagal reitingą rusę Mariją Šarapovą, penkiskart šio turnyro nugalėtoja antrąjį reitingą turinti Venus Williams 6:4, 7:6 (7:5) palaužė australės Jarmilos Groth pasipriešinimą, o aštuntoji pagal skirstymą Kim Clijsters 2:6, 6:2, 6:3 nugalėjo tėvynainę Justinę Henin, kurios geriausias pasiekimas Vimbldone – 2001-ųjų finalas.

Pirmą kartą į Vimbldono turnyro ketvirtfinalį iškopė estė Kaia Kanepi, kuri 6:2, 6:4 nugalėjo čekę Klarą Zakopalovą, bei bulgarė Tsvetana Pironkova, 6:4, 6:4 įrodžiusi savo pranašumą prieš 2007-ųjų šio turnyro finalininkę vienuoliktąją pagal skirstymą prancūzę Marion Bartoli.

Be pagrindinių prizų, vyrų bei moterų vienetų turnyrų nugalėtojams atiteks po milijoną svarų sterlingų.