2014 10 12

Rogeris Federeris 23-iąjį kartą karjeroje tapo „Masters“ turnyro nugalėtoju

Rogeris Federeris triumfavo Šanchajuje vykusiame ATP 1000 serijos teniso turnyre. Šveicarų maestro finale 7:6 (6), 7:6 (2) nugalėjo prancūzą Gillesą Simoną (ATP 29). Naujai paskelbtame geriausių pasaulio žaidėjų reitinge R.Federeris pakils į antrą vietą.
Rogeris Federeris iškovojo 23-ią „Masters“ trofėjų
Rogeris Federeris iškovojo 23-ią „Masters“ trofėjų / „Scanpix“ nuotr.
G.Simonas antrą kartą karjeroje žaidė „Masters“ turnyro finale ir antrame sete du kartus tašku galėjo laimėti antrą setą, tačiau abu kartus suklydo ir suteikė oponentui galimybę persverti rezultatą. Abiejų setų pratęsimuose R.Federeris žaidė agresyviai ir tokia taktika pasiteisino.

„Garbė laimėti didžiausią teniso turnyrą Azijoje, – po finalo kalbėjo R.Federeris. – Man pasisekė pasiekti finalą, nes pirmoje dvikovoje sugebėjau panaikinti penkis match-pointus. Tai buvo svajonių savaitė.“

33-ejų metų teniso veteranas šį sezoną iškovojo ketvirtą trofėjų. Jis antrą kartą šiemet ir 23-ią kartą karjeroje laimėjo „Masters“ serijos varžybas. Daugiausiai, 27-is kartus, tokio rango turnyrus pavyko laimėti ispanui Rafaeliui Nadaliui.

R.Federeris pirmą kartą karjeroje tapo Šanchajuje vykusio „Masters“ turnyro nugalėtoju. Čempionui atiteko 1000 reitingo taškų ir 800 tūkstančių dolerių. Finalininkas G.Simonas tenkinosi  600 reitingo taškų ir 400 tūkstančių dolerių.