2011 02 24

Rusijos teniso žvaigždė Michailas Južnas nutarė daugiau neatstovauti savo šalies rinktinei

11-toji planetos teniso raketė Michailas Južnas Rusijos žiniasklaidai paskelbė, kad traukiasi iš nacionalinės teniso rinktinės, kuriai atstovavo nuo 2002-ųjų. 28-erių tenisininkas nori daugiau laiko skirti šeimai ir individualiems turnyrams.
Michailas Južnas baigia karjerą rinktinėje.
Michailas Južnas baigia karjerą rinktinėje. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

„Aš manau, kad man metas trauktis iš rinktinės ir savo vietą užleisti jauniems bei perspektyviems tenisininkams. Šis sprendimas man labai skausmingas. Daviso taurės turnyras man padovanojo daugybę nuostabių prisiminimų“, – kalbėjo sportininkas.

„Dabar aš noriu daugiau laiko skirti savo šeimai ir individualiems turnyrams“, – pridūrė M.Južnas.

Šis tenisininkas pateko į istoriją po įspūdingo 2002–ųjų Daviso teniso turnyro tarp Rusijos ir Prancūzijos. Tuomet Rusija pirmą kartą iškovojo Daviso taurę, o M.Južnas laimėjo leliamą penktąjį susitikimą. Šis mačas vyko Paryžiuje ir klostėsi labai permainingai. Pirmuosius du setus laimėjo ruso varžovas Paulas–Henri Mathieu, tačiau likuiuose trijuose setuose stipresnis buvo 20–metis rusas.

Jis tapo pirmuoju ir vieninteliu tenisininku Daviso taurės turnyro finaliniame susitikime pralaimėjusiu pirmuosius du setus, bet sugebėjusiu laimėti mačą.

Pirmajame Daviso turnyro elito divizione Rusija susitiks su Švedija. Susitikimas kovo 4–6 dienomis vyks Švedijoje. Rusams taip pat nepadės ir Nikolajus Davydenko.