2015 01 30 /14:47

Saldus revanšas: Novakas Džokovičius nugalėjo „Australian Open“ čempioną ir pateko finalą

Novakas Džokovičius „Australian Open“ pusfinalyje po gražios ir atkaklios penkių setų kovos 7:6(1), 3:6, 6:4, 4:6, 6:0 nugalėjo titulą ginantį Stanislasą Wawrinką ir pateko į finalą.
Novakas Džokovičius
Novakas Džokovičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai buvo 20-a abiejų žaidėjų akistata karjeroje ir 17-a N.Džokovičiaus pergalė.

„Stanas yra aukšto lygio žaidėjas. Aš sau stipriai susikomplikavau situaciją, – po pusfinalio dvikovos kalbėjo N.Džokovičius. – Visada jauti įtampą, kai pusfinalyje žaidi prieš čempioną. Mano žaidimas daug priklauso nuo judėjimo. Antrame ir ketvirtame setuose aš per daug žaidžiau gynyboje ir Stanas tuo puikiai pasinaudojo.“

Paskutinėje mačo dalyje geriausias pasaulio tenisininkas pademonstravo puikų susikaupimą, žaidė beveik be klaidų, tris kartus laimėjo varžovo padavimų seriją ir setą sausu rezultatu 6:0.

N.Džokovičius atsirevanšavo S.Wawrinkai už dramatišką pralaimėjimą praėjusių metų „Australian Open“ čempionate. Tačiau ši penkių setų dvikova įsiminė ne tik gražiais smūgiais, bet ir klaidų skaičiumi. N.Džokovičius padarė 49-ias nepriverstines klaidas. S.Wawrinka – 69-ias.

Serbas siekia tapti vos antru žmogumi, kuris atviro Australijos teniso čempionato nugalėtoju taptų penktą kartą. Iki šiol tai pavyko padaryti tik legendiniam Roy‘ui Emersonui. Finale jis susitiks su dar vienu gerai žinomu oponentu – Andy Murray. Didžiosios Britanijos tenisininkas vakar vykusiame pusfinalio mače nugalėjo čeką Tomašą Berdychą.

„Aš ir Andy‘is pažįstami nuo 12-os metų. Tada pirmą kartą žaidėme tarpusavyje. Mes puikiai pažįstame vienas kitą. Bus malonu vėl susitikti „Didžiojo kirčio“ finale“, – po mačo pasakojo N.Džokovičius.

Po šios nesėkmės S.Wawrinka praras ketvirtos pasaulio raketės titulą. Jį aplenks A.Murray. Sėkmės finale atveju, britas pakils į trečią vietą pasaulio reitinge. Nesėkmės atveju, bus ketvirtas. Vyrų varžybų finalas vyks sekmadienį.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius