-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2014 11 23

Šveicarijos tenisininkai pirmą kartą iškovojo Daviso taurę

2014 metų Daviso taurės (Davis Cup) – neoficialaus komandinio vyrų teniso pasaulio čempionato – turnyrą pirmą kartą šalies istorijoje laimėjo Šveicarijos rinktinė.
Šveicarijos teniso rinktinė
Šveicarijos teniso rinktinė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prancūzijoje Lilio futbolo stadione vykusiame elito grupės turnyro finaliniame mače po 22-jų metų pertraukos antrąsyk šio turnyro finale žaidę Šveicarijos tenisininkai 3:1 nugalėjo Prancūzijos komandą.

Pergalingą tašką šveicarams pelnė rinktinės lyderis Rogeris Federeris, po 1 valandą ir 52 minutes trukusios kovos trijuose setuose – 6:4, 6:2, 6:2 – nugalėjęs Richardą Gasquet'ą, kuris pakeitė dėl skaudančios rankos negalėjusį žaisti Prancūzijos ekipos lyderį Jo-Wilfriedą Tsongą.

Pergale mačą dar penktadienį pradėjo Šveicarijos tenisininkas Stanislasas Wawrinka, net 2 valandas ir 24 minutes trukusioje keturių setų kovoje – 6:1, 3:6, 6:3, 6:2 įveikęs Jo-Wilfriedą Tsongą, tačiau jau antrojoje dvikovoje staigmeną pateikęs šeimininkas Gaelis Monfilsas per 1 valandą ir 46 minutes 6:1, 6:4, 6:3 nugalėjo varžovų lyderį Rogerį Federerį ir atstatė pusiausvyrą.

Antrąjį tašką šveicarams iškovojo Rogerio Federerio ir Stanislaso Wawrinkos duetas, šeštadienį po 2 valandas ir 12 minučių trukusios trijų setų kovos 6:3, 7:5, 6:4 nugalėjęs prancūzus Julieną Benneteau ir Richardą Gasquet'ą.

Po ketverių metų pertraukos vėl finale žaidusiai Prancūzijos rinktinei tai buvo jau 17-asis finalas. Devynis kartus Daviso taurę laimėję prancūzai paskutinį sykį pergalę šventė 2001 metais.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?