2017 01 24

Tarptautiniame senjorų turnyre „Vilnius Cup 2017“ dominavo italai ir lenkai

Sekmadienį Vilniuje, SEB arenoje, pasibaigusio septintojo Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų (virš 35 metų) turnyro „Vilnius Cup 2017“ nugalėtojais tapo du Lietuvos atstovai. Jie triumfavo dviejų amžiaus grupių dvejetų varžybose.
Petras Vozbutas ir Hansas Peteris Balke
Petras Vozbutas ir Hansas Peteris Balke / Sauliaus Čirbos nuotr.

Pirmos ITF kategorijos senjorų turnyras Lietuvoje vyko antrą kartą kartą. Penkias dienas trukusiose varžybose dalyvavo daugiau nei 200 žaidėjų iš 28-ių šalių. Sužaista net 286 teniso mačai ir panaudoti 984 HEAD ATP kamuoliai. Nugalėtojais tapo 10-ties šalių tenisininkai.

Moterų 50 metų amžiaus grupės nugalėtojos titulą iškovojo buvusi Lietuvos rinktinės narė Valdonė Povilionienė. Vienuoliktą vietą savo amžiaus grupės pasaulio reitinge užimanti teniso trenerė nugalėjo visas tris varžoves – latvę Ievą Liepkalnę bei Rusijos atstoves Mariną Korepanovą ir Mariją Zakurdajevą.

Vyrų 70 metų amžiaus grupės dvejetų varžybų finale lietuvis Petras Vozbutas ir Hansas Peteris Balke iš Vokietijos 6:3, 7:5 įveikė lenką Vitoldą Gluszuką ir vengrą Ferenką Romaną.

Sauliaus Čirbos nuotr./„Vilnius cup 2017“

Finalinėse kovose dar varžėsi penki Lietuvos atstovai, kuriems šiek tiek pritrūko sėkmės ir teko pripažinti varžovų pranašumą. Vyrų 40 metų amžiaus grupėje antras liko Darius Augustinaitis pralaimėjęs australui Tobiui Mičelui 4:6, 0:6. Vyrų 35 metų amžiaus grupės dvejetų finale antri liko Arūnas Rozga ir Ramūnas Žukas.

Moterų grupėje iki finalo nuėjo Dalia Leonavičiūtė (40 metų amžiaus grupė) , tačiau nugalėti estės Helinos Lill nepavyko. Atrąja vieta tenkinosi ir moterų 35 amžiaus grupėje žaidusios Jurgita Kveselaitė ir Aušra Rudienė. Lietuvių pora pralaimėjo 6:3, 6:4 Latvijos atstovėms Agnesei Kruminliepai ir Terezai Stenclavai.

Sauliaus Čirbos nuotr./Valdonė Povilionienė

„Smagu, kad senjorų turnyras tapo gražia tradicija pradėti naują teniso sezoną. Startavę nuo penktosios pasiekėme aukščiausią pirmąją turnyro kategoriją. Lietuvos mėgėjams toks stipros turnyras suteikia šviežio adrenalino ir iššūkių.

Kiekvienais metais dalyvių geografija plečiasi. Didelis būrys žaidėjų sugrįžta į Vilnių kiekvienais metais, o kartu ir naujų draugų atsiveža. Šiais metais gausiausias būrys atvyko iš Lenkijos – 27 žaidėjai, Italijos – 21 žaidėjas, Latvijos – 15 žaidėjų ir Vokietijos – 14 žaidėjų. „ – pasakojo turnyro direktorius, „Teniso pasaulio“ vadovas Ramūnas Grušas.

Turnyro „Vilnius Cup 2017“, kurį surengė bendrovė „Teniso pasaulis“, dalyviai rungtyniavo vyrų ir moterų asmeninėse bei dvejetų varžybose. Vyrai kovojo aštuoniose amžiaus grupėse (virš 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70 metų), o moterys – penkiose (virš 35, 40, 45, 50, 55 metų).