Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 08 25

„US Open“ čempionato belaukiant: penki įspūdingiausi turnyro finalai

Jau po kelių savaičių Niujorke pasibaigs „Didžiojo kirčio“ turnyrų sezonas. Jo pabaigą vainikuos „US Open“ čempionatas. Per visą istoriją „Flushing Meadows“ teniso parkas regėjo krūvą nuostabių mačų, tačiau, kaip įprasta, žiūrovų atmintyje labiausiai įstrigo finalai. Šįkart jums pateikiame penkias įspūdingiausias „US Open“ čempionato finalines dvikovas.
Juanas Martinas del Potro
Juanas Martinas del Potro / „Scanpix“ nuotr.

„US Open“ čempionatas yra vienintelis „Didžiojo kirčio“ turnyras, kurio penktame sete yra žaidžiamas pratęsimas. Kituose trijuose turnyruose penktą setą tenisininkai privalo laimėti dviejų geimų persvara, tarkim – 12:10.

Daugelis tenisininkų „US Open“ čempionate įsirašė savo vardus į teniso istoriją, o pats „Flushing Meadows“ parkas, kuriame ir vyksta turnyras, išvydo kalną įspūdingų dvikovų.

„US Open“ čempionate, kuris prasideda rugpjūčio 29 dieną, per visą jo istoriją netrūko ir nuostabių finalų. Labiausiai paminėjimo nusipelnė penki:

2009 metų finalas: Juanas Martinas del Potro – Rogeris Federeris

„Scanpix“ nuotr./Juanas Martinas del Potro ir Rogeris Federeris
„Scanpix“ nuotr./Juanas Martinas del Potro ir Rogeris Federeris

2009 metų „US Open“ čempionato finalas Rogeriui Federeriui buvo labai svarbus. Šveicarijos tenisininkas šiame „Didžiojo kirčio“ turnyre tikėjosi triumfuoti istorinį šeštą kartą iš eilės. Beje, pergalės atveju jis būtų tapęs tik trečiu tenisininku, iškovojusiu „Kalendorinį kirtį“.

Prieš R.Federerį stojo 21-erių metų Juanas Martinas del Potro. Tuo metu pirmoji pasaulio raketė R.Federeris finalą pradėjo nepriekaištingai, pirmą setą laimėdamas 6:3. Antroje dalyje J.M. del Potro kaip įmanydamas priešinosi šveicarui ir po pratęsimo išlygino dvikovos eigą.

Trečiame sete nustebęs R.Federeris neklydo ir pasinaudojęs vienu „break point’u“ vėl išsiveržė į priekį. Visgi ketvirtame sete Argentinos tenisininkas atkūrė intrigą, dar kartą triumfuodamas pratęsime.

Nors net ir tuomet visi buvo tikri, kad pergalę iškovos penktą kartą iš eilės nugalėtojo titulą ginantis R.Federeris, J.M. del Potro turėjo kitų planų. Lemiamame sete argentinietis pademonstravo šaltus nervus ir pirmąją pasaulio raketę pribloškė 3:6, 7:6, 4:6, 7:6, 6:2.

VIDEO: 2009 metų „US Open“ finalas: Rogeris Federeris – Juanas Martinas del Potro

Taip J.M. del Potro tapo pirmu argentiniečiu, iškovojusiu „Didžiojo kirčio“ titulą. Ir tai jis padarė ne bet kaip, o finale nugalėdamas vieną geriausių visų laikų tenisininkų.

1995 metų finalas: Steffi Graf – Monica Seles

Steffi Graf ir Monica Seles
Steffi Graf ir Monica Seles

Žiūrovai 1995 metais „US Open“ čempionato finalo tarp dviejų garsių moterų laukė ne ką mažiau nei vyrų. Šį finalą tik dar labiau intrigavo įdomi istorija.

1993 metais Monicą Seles Hamburge padūrė Steffi Graf fanas. Moteris buvo sužeista labai rimtai – 1995 metų „US Open“ čempionatas jai buvo tik antras turnyras po daugiau nei pustrečių metų pertraukos. Tad atmosfera finalo metu kaip reikiant kaito.

Pirmo seto pratęsime M.Seles paduodama išsiveržė į priekį 6:5, bet S.Graf nepasidavė ir iškovojo setą. Supykusi M.Seles antroje dalyje pradėjo demonstruoti neįtikėtiną formą ir varžovei išrašė „riestainį“. Visgi šalto dušo paragavusi S.Graf atsitiesė ir lemiamame sete triumfavo 6:3. Vėliau legendinė vokietė šią pergalę apibūdino kaip didžiausią karjeroje.

VIDEO: 1995 metų „US Open“ finalas: Steffi Graf – Monica Seles

1988 metų finalas: Matsas Wilanderis – Ivanas Lendlas

Ivanas Lendlas ir Matsas Wilanderis
Ivanas Lendlas ir Matsas Wilanderis

1988 metų finalas tarp M.Wilanderio ir I.Lendlo buvo ilgiausias per visą „US Open“ čempionato istoriją. Nieko kito ir nereikėjo tikėtis, nes susitiko du žaidimą nuo galinės linijos dievinantys tenisininkai. Dabartinis Andy Murray treneris I.Lendlas pirmąja pasaulio rakete jau buvo 159-ias savaites iš eilės, o „US Open“ čempionatą siekė laimėti jau ketvirtą kartą iš eilės. Tuo tarpu M.Wilanderis vis dar gaudė pirmąjį savo titulą Niujorke.

„US Open“ finalo mače, pažymėtame ilgais apsikeitimais smūgiais, tenisininkams sekėsi banguotai. M.Wilanderis pirmą setą laimėjo 6:4, bet antrame tokiu pat rezultatu triumfavo I.Lendlas. Švedas po trečio seto vėl pirmavo, bet ketvirtoje dalyje I.Lendlas vėl išlygino rezultatą.

Nugalėtoją finale lėmė M.Wilanderio sprendimas po ilgų smūgių serijų bėgti prie tinklo. Po varginančių 4 valandų ir 54 minučių finalas baigėsi M.Wilanderio pergale rezultatu 6:4, 4:6, 6:3, 5:7, 6:4. Taip M.Wilanderis tapo pirmu Švedijos tenisininku, laimėjusiu „US Open“ čempionatą.

VIDEO: 1988 metų „US Open“ finalas: Matsas Wilanderis – Ivanas Lendlas

1984 metų finalas: Martina Navratilova – Chris Evert

Chris Evert ir Martina Navratilova
Chris Evert ir Martina Navratilova

Martinos Navratilovos ir Chris Evert dvikovos aštuntame ir devintame dešimtmečiuose buvo tokios atkaklios, kad garsiųjų amerikiečių konkurencija buvo pradėta vadinti atkakliausia per visą moterų teniso istoriją.

Tačiau prieš 1984 metų „US Open“ finalą M.Navratilovos galimybės triumfuoti buvo vertinamos kur kas palankiau. Ji prieš C.Evert buvo laimėjusi jau dvylika dvikovų iš eilės. M.Navratilovai trūko tik vienos pergalės, kad būtų pakartojusi 55-ių pergalių iš eilės WTA ture rekordą.

M.Navratilova savo garsiąją tautietę pastaruoju metu triuškino, tad kažko panašaus tikėtasi ir „US Open“ čempionato finale 1984 metais.

Bet nieko panašaus nenutiko. C.Evert nuo pat dvikovos pradžios griebė jautį už ragų ir įspūdingomis atakomis pirmą setą laimėjo 6:4. Tačiau M.Navratilova nepalūžo ir išsigelbėjusi iš dviejų varžovės „break point’ų“ antrą setą iškovojo identišku rezultatu. Nors lemiamoje dalyje C.Evert demonstravo įspūdingą tenisą, M.Navratilova išliko šaltų nervų ir triumfavo 4:6, 6:4, 6:4.

VIDEO: 1984 metų „US Open“ čempionato moterų finalas: Chris Evert – Martina Navratilova

Įdomu, kad po „US Open“ čempionato finalo M.Navratilovos ir C.Evert tarpusavio dvikovos pasidarė kur kas atkaklesnės – C.Evert daugiau nesileido triuškinama.

1980 metų finalas: Johnas McEnroe – Bjornas Borgas

Bjornas Borgas ir Johnas McEnroe
Bjornas Borgas ir Johnas McEnroe

Bjorno Borgo ir Johno McEnroe konkurencija epogėjų pasiekė būtent 1980 metais, kai legendinis Švedijos tenisininkas kolegą iš JAV po penkių setų kovos nugalėjo Vimbldono finale.

Tame mače Vimbldono sirgaliai išvydo ir nuostabų ketvirto seto pratęsimą, kurį B.Borgas laimėjo 18:16. Tad visi kažko panašaus tikėjosi ir „US Open“ čempionato finale.

Tąmet pirmoji pasaulio raketė B.Borgas buvo laimėjęs „Roland Garros“ ir Vimbldono čempionatus. Niujorke jis tikėjosi tapti pirmu tenisininku nuo 1969 metų, per vienerius metus laimėjusiu tris „Didžiojo kirčio“ turnyrus.

B.Borgas ir J.McEnroe žaidimo stiliai buvo visai kitokie, tačiau tai nebuvo vienintelis jų skirtumas. Švedas, garsėjantis šaltais nervais, buvo visiška J.McEnroe priešingybė, kuris beveik kiekvieną kartą į darbą paleisdavo gerklę.

B.Borgas labiausiai pasižymėjo kaip puikus grunto kortų žaidėjas, todėl „US Open“ čempionato finalas jam prasidėjo sunkiai. Puikiai žaidęs J.McEnroe pirmą setą laimėjo tik po pratęsimo, bet antrame sete pirmąją pasaulio raketę nušlavė 6:1.

Visgi B.Borgas nepasidavė. Trečioje dalyje jis tik per plauką išsisuko nuo pralaimėjimo, kai J.McEnroe nugalėjo po pratęsimo. Ketvirtame sete B.Borgui taip pat buvo sunku, tačiau jį švedas laimėjo kiek lengviau – 7:5.

Prieš tai B.Borgas buvo laimėjęs visas pastarąsias dvylika akistatų, kurios truko penkis setus, todėl favoritu triumfuoti buvo laikytas jis. Tačiau pakartoti kažko panašaus Švedijos legendai nepavyko – J.McEnroe atkeršijo už nesėkmę Vimbldono finale, Niujorke triumfuodamas 7:6, 6:1, 6:7, 5:7, 6:4.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius