2017 04 23

Vienintelis: Rafaelis Nadalis triumfavo Monte Karle ir pasiekė įspūdingą žymą

Rafaelis Nadalis dešimtą kartą karjeroje tapo Monte Karle vykstančio „Masters“ serijos turnyro nugalėtoju. Grunto karaliumi tituluojamas ispanas finale užtikrintai 6:1, 6:3 nugalėjo tėvynainį ir 24-ą vietą pasaulio reitinge užimantį tenisininką Alberto Ramosą-Vinolasą. Mačas truko valandą ir 17-a minučių. R.Nadaliui tai buvo ketvirtas finalas šį sezoną ir pirmas čempiono titulas.
Rafaelis Nadalis
Rafaelis Nadalis / „Scanpix“/AP nuotr.

Tai buvo trečia abiejų žaidėjų akistata karjeroje ir trečia R.Nadalio pergalė. A.Ramosas-Vinolas pirmą kartą karjeroje žaidė „Masters“ serijos turnyro finale.

Pačioje susitikimo pradžioje abu tenisininkai laimėjo savo padavimų serijas, tačiau tuomet titulą ginantis Rafa laimėjo penkis geimus iš eilės ir setą.

R.Nadalis viso mačo metu puikiai atliko padavimus ir varžovui nesuteikė nė vienos galimybės tašku laimėti jo padavimų seriją. A.Ramosas-Vinolas kiekviename sete po du kartus pralaimėjo savo padavimų serijas.

Įdomu, kad tai buvo keturioliktas kartas, kai R.Nadalis žaidė ATP serijos turnyro finale su tėvynainiu ir toliau išliko nenugalimas – 14-0.

R.Nadalis tapo vieninteliu žmogumi, kuriam vieną turnyrą pavyko laimėti dešimt kartų. Ir tai dar ne viskas. Rafa vienintelis, kuris ant grunto laimėjo net 50 turnyrų.

Iš viso tai jau 70-as R.Nadalio laimėtas turnyras karjeroje. Ispanas „Masters“ varžybų čempionu tapo 29-ą kartą. Monte Karlo turnyro finale Rafa žaidė vienuoliktą kartą. Vienintelį pralaimėjimą jis patyrė 2013-ųjų metų finale Novakui Džokovičiui.

A.Ramosas-Vinolas pirmą kartą karjeroje pateks tarps 20-ies geriausių pasaulio žaidėjų ir naujai paskelbtame reitinge užims 19-ą vietą. Pergalės atveju būtų pakilęs iki 14-o laiptelio.

Monte Karlo turnyro čempionui atiteko 1000 reitingo taškų ir 820 tūkstančių eurų.