2014 07 06

Vimbldoną antrą kartą laimėjo Novakas Džokovičius, finale nugalėjęs Rogerį Federerį ir tapęs pirmąja pasaulio rakete

Novakas Džokovičius antrą kartą tapo prestižinio Vimbldono turnyro nugalėtoju. Pirmas pagal skirstymą turnyre Serbijos tenisininkas po puikios penkių setų kovos 6:7, 6:4, 7:6, 5:7, 6:4 nugalėjo septynis kartus Vimbldono čempionu tapusį Rogerį Federerį.
Novakas Džokovičius Vimbldono nugalėtoju pirmą kartą tapo 2011 metais
Novakas Džokovičius Vimbldono nugalėtoju pirmą kartą tapo 2011 metais / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po šios pergalės N.Džokovičius pasauliniame reitinge pralenks Rafaelį Nadalį ir pakils į pirmą vietą. Serbijos tenisininkas septintą kartą karjeroje tapo „Didžiojo kirčio“ turnyro nugalėtoju.

Per pirmus tris setus tenisininkams savo padavimų nepavyko laimėti tik kartą, tačiau ketvirtame sete tai nutiko net penkis kartus. N.Džokovičius pirmavo 5:2 ir atrodė, kad jau netrukus triumfuos. Tačiau R.Federeris laimėjo penkis geimus iš eilės ir išlygino rezultatą.

Po mėnesio 33-iojo gimtadienio sulauksiantis Šveicarijos tenisininkas galėjo tapti vyriausiu Vimbldono čempionu, tačiau jam nepavyko.

„Štai kodėl jis laimėjo 17-a „Didžiojo kirčio“ turnyrų, – po finalo kalbėjo N.Džokovičius. – Svarbiausiomis akimirkomis jis atlieka įspūdingus smūgius. Po pralaimėto ketvirto seto nebuvo lengva sugrįžti į žaidimą ir laimėti penktą setą.“

Tai buvo 35-oji abiejų žaidėjų akistata ir 17-oji N.Džokovičiaus pergalė.

„Visų pirma, aš noriu padėkoti Rogeriui. Tai buvo nuostabus mačas, o jis yra didis čempionas ir sportininko pavyzdys, – komplimentų varžovui negailėjo čempionu tapęs N.Džokovičius. – Aš gerbiu viską, ką tu padarei."