-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 06 18

Ruošiamasi teniso bumui Kinijoje

Pradžioje buvo rusai. Dabar po istorinės Li Na pergalės „French Open“ teniso turnyre ruošiamasi Kinijos teniso bumui. Anos Kurinikovos sėkmė 90-ųjų pabaigoje įkvėpė Rusijos merginas sekti jos pėdomis, dabar pasak WTA asociacijos marketingo vadovo Andrew Walkerio to paties galima tikėtis ir Kinijoje.
Kinijos teniso aistruoliai
Kinijos teniso aistruoliai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Nekyla jokių abejonių. Ta pergalė įkvėps daugelį jaunų mergaičių Kinijoje paimti raketę į rankas“, - telefonu naujienų agentūrai „Associated Press“ pasakojo A. Walkeris. „Šia tema esame labai optimistiškai nusiteikę. Tikimės, kad Li Na laimėjimas turės domino efektą. Moterų teniso populiarumas Kinijoje ims kilti kur kas greičiau“.

Dabar geriausių 50-uke yra dvi Kinijos tenisininkės, palyginus su 11 Rusijos atstovių, skaičius neatrodo įspūdingas, tačiau per artimiausius 10 metų viskas gali pasikeisti.

Li Na tapo pirma Kinijos tenisininke kuri laimėjo „Didžiojo kirčio“ turnyrą vienetų turnyre. 29-erių metų žaidėja „French Open“ finale nugalėjo Francesca Schiavone. Mačą Li Na tėvynėje stebėjo 116 milijonų žmonių. Tai tapo labiausiai žiūrimu sporto įvykiu šiais metais Kinijoje ir didžiausią, kada nors, televizijos auditoriją sutraukusiu teniso maču.

Li Na šiuo metu yra viena ryškiausių sporto žvaigždžių Kinijoje, ji lyginama su krepšininku Yao Mingu.
„Tai labai gera žinia. Nes tenisas ims kilti ne tik aikštėse, bet ir už jos ribų. Kinijos didžiosios bendrovės ims daugiau investuoti į tenisą“, - pasakojo A. Walkeris.

WTA Kinijoje rengia du teniso turnyrus. Netrukus gali atsirasti daugiau.

Li Na dar nespėjo pajusti viso populiarumo kuris užgriuvo sportininkę po triumfo Prancūzijoje. Tenisininkė liko Europoje. Ji pareiškė, kad išjungė telefoną ir nesilankė internete, nes žmonės tokiomis akimirkomis dėl čempiono šiek tiek išprotėja.

Istborno turnyre, po pergalės pirmame rate, Li Na pajuokavo, kad jeigu taps ir Vimbldono nugalėtoja gali nebegrįžti į tėvynę.

„Vimbldonas man yra svarbiausias „Didžiojo kirčio“ turnyras. Tikrai labai noriu sėkmingai pasirodyti. Jeigu laimėsiu Vimbldoną verčiau liksiu Europoje nei grįšiu į Šanchajų.

Li Na sėkmė nebuvo atsitiktinė. Kinija į tenisą, kaip ir į kitas sporto šakas prieš Pekino olimpines žaidynes, investavo labai daug. O tai atsipirko bronziniu medaliu moterų dvejetų turnyre, kurį iškovojo Zheng Jie ir  Yan Zi.

Li Na po 2008 metų atsiskyrė nuo valstybės vykdomos sporto treniruočių sistemos ir visą dėmesį skyrė individualiam pasirengimui. Tatuiruotos žvaigždės triumfas įkvėps naują kartą.

WTA tikisi, kad tai į naują lygį pakels ir patį žaidimą.

„Jeigu į viską pažvelgtume istoriškai, tose šalyse kuriose sužibo teniso žvaigždės, pamatytume ciklą“, - įžvalga dalijosi A. Walkeris. „Li Na fenomenas įkvėpia kitus žmones. Mes labai tikimės, kad ši Li Na pergalė žaidimą pakels į kitą lygį“.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius