2021 10 26

Pergalių sąskaita lieka tuščia: „Žalgiris“ sudegė ir Tel Avivo karštyje

Kauno „Žalgiris“ (0-6) lieka be pergalių šio sezono Eurolygoje. Kauniečiai šeštojo turo rungtynėse svečiuose 62:76 (20:16, 10:23, 16:19, 16:18) nusileido ir Tel Avivo „Maccabi“ (4-2).
Janis Strelniekas
Janis Strelniekas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Prieš rungtynes, per jų pertrauką ir pasibaigus susitikimui rungtynių aptarimą galėjote stebėti 15min laidoje „Karštom pėdom“.

Šeštą kartą iš eilės pralaimėjimas „Žalgiris“ pakartojo Podgoricos „Budučnost“ priklausantį prasčiausio sezono starto antirekordą naujo formato Eurolygoje. Juodkalniečiai šešiais pralaimėjimais pradėjo 2018-2019 m. sezoną, bet nesėkmingą seriją nutraukė septintajame ture.

Jau tik vieno pralaimėjimo „Žalgiriui“ trūksta iki klubo antirekordo – 2008-2009 m. sezoną tuo metu Gintaro Krapiko treniruota komanda pradėjo septyniomis iš eilės nesėkmėmis.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė Mantas Kalnietis, bet netrukus „Maccabi“ nuprausė kauniečius šaltu dušu.

Šeimininkai surinko net 14 taškų iš eilės ir rungtynėms vos įsibėgėjus jau turėjo dviženklę persvarą (14:2).

„Žalgirį“ kovai vėl prikėlė Artūras Milaknis. Veteranas pirmojo kėlinio pabaigoje pataikė tris tritaškius, iš viso pelnė 11 taškų iš eilės, o įspūdingai ketvirtį užbaigę Lietuvos čempionai persvėrė rezultatą (20:16).

Deja, pozityvios bangos į antrą kėlinį perkelti nepavyko. Ypač sudėtingai taškus rinkę kauniečiai per ketvirtį pataikė tik 5 metimus iš 15 bei suklydo keturis kartus, o įpusėjus mačui jau atsiliko 30:39.

Trečiajame kėlinyje komandos didelių spurtų jau nerengė, bet „Žalgiriui“ į naudą tai neišėjo – beveik visą laiką dviženklį pranašumą turėjęs „Maccabi“ prieš paskutines 10 rungtynių minučių pirmavo 58:46.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Derrickas Williamsas

Vaizdas aikštėje drastiškai nepasikeitė ir ketvirtajame kėlinyje. „Maccabi“ tik dar labiau padidino savo persvarą, kuri vienu metu siekė 19 taškų (67:48), ir nors kauniečiai dar sugebėjo sušvelninti atsilikimą, „Maccabi“ išsaugojo pranašumą ir laimėjo ketvirtą kartą šį sezoną, „Žalgirį“ palikdamas be pergalių.

Tel Avive „Žalgiriui“ teko verstis ne tik be peties operaciją antradienį iškentusio Joffrey Lauvergne'o, bet ir be paskutinę akimirką iš Jure Zdovco planų iškritusio Tylerio Cavanaugh, kuris sulaukė teigiamo COVID-19 testo rezultato. Nors pats krepšininkas jaučiasi gerai, o kiti trys testai rodė neigiamus rezultatus, amerikietis į aikštę žengti vis tik negalėjo ir nukraujavęs „Žalgiris“ liko su skyle sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje.

Kitos rungtynės žalgiriečių lauks jau šią savaitę – penktadienį J.Zdovco komanda bandys nugalėti šį sezoną taip pat stringančius Eurolygos čempionus Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus.

„Maccabi“: Derrickas Williamsas 17 (7 atk. kam., 23 naud. bal.), Jamesas Nunnally 15, Ante Žižičius 14 (9 atk. kam.), Keenanas Evansas 13.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 17 (5/9 trit.), Joshas Nebo 10 (9 atk. kam.), Nielsas Giffey 9, Janis Strelniekas 7, Lukas Lekavičius (5 rez. perd.) ir Mantas Kalnietis po 6, Edgaras Ulanovas 3, Paulius Jankūnas ir Emmanuelis Mudiay (5 rez. perd.) po 2. Marekas Blaževičius taškų nepelnė, Karolis Lukošiūnas nežaidė.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Maccabi“ – „Žalgiris“ 76:62 (16:20, 23:10, 19:16, 18:16)

40 min. Stebuklo per paskutines minutes sukurti nepavyko ir „Žalgiris“ patyrė pralaimėjimą.

39 min. Po peržiūros – nepalankus sprendimas „Žalgiriui“. Teisėjai įskaitė J.Nunnally dvitaškį su pražanga. 74:62.

38 min. Jau penktas A.Milaknio tritaškis ir „Maccabi“ tenka prašyti pertraukėlės – 72:62.

38 min. „Žalgiris“ mažais žingsneliais artėja prie varžovų – 72:59.

36 min. M.Kalnietis pataikė labai sudėtingą dvitaškį su atakos laikrodžio sirena – 72:57.

36 min. Techninės problemos Tel Avive – Kameronas Tayloras bandydamas dėti į krepšį ištampė krepšio tinklelį. „Maccabi“ pirmauja 69:55.

34 min. Ketvirtas A.Milaknio šūvis iš toli – 69:53.

34 min. N.Giffey bent trumpam aptildo įsisiautėjusius „Maccabi“ sirgalius – 67:50.

33 min. „Maccabi“ sirgaliai, kurių „Menora Mivtachim“ arenoje 9,7 tūkst., jau pradeda giedoti pergalės giesmes – 65:48.

32 min. Ketvirtojo kėlinio pradžioje daug prošvaisčių nesimato – D.Williamsas smeigia tritaškį, o skirtumas jau 15 taškų. 63:48.

III kėlinys. „Maccabi“ – „Žalgiris“ 58:46 (16:20, 23:10, 19:16)

30 min. Keli nesėkmingi M.Blaževičiaus epizodai ir „Žalgiris“ kėlinį užbaigia atsilikdamas dviženkliu skirtumu.

29 min. Lukas švelnina skirtumą iki vienženklio ir I.Sfairopoulos prašo pauzės – 55:46.

29 min. E.Ulanovas išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį ir sumetė baudas – 55:44.

28 min. Skirtumas svyruoja tarp 12 ir 14 taškų – 55:41.

27 min. J.Nebo laužo lanką po pikenrolo su L.Lekavičiumi – 51:39.

26 min. Dar viena rekordinės „Maccabi“ persvaros atžyma – 51:37.

25 min. Deja, tritaškį pataikė ir D.Williamsas – 49:37.

25 min. N.Giffey smeigia ir šūvį iš toli, o skirtumas vėl vienženklis – 46:37.

23 min. N.Giffey baudų metimais pelno pirmuosius „Žalgirio“ taškus po ilgosios pertraukos – 43:32.

23 min. „Žalgiris“ vėl klimpsta puolime, o „Maccabi“ turi rekordinę persvarą – 43:30.

21 min. Šeimininkai vėl turi dviženklę persvarą – 41:30.

II kėlinys. „Maccabi“ – „Žalgiris“ 39:30 (16:20, 23:10)

20 min. Apmaudžiai paskutinėmis sekundėmis žalgiriečiai nesugraibė kamuolio ir prasižengė, o baudas sumetęs K.Evansas padidino „Maccabi“ persvarą prieš ilgąją pertrauką.

19 min. J.Nebo alley-oopas po J.Strelnieko perdavimo – 35:28.

18 min. Pirmieji Emmanuelio Mudiay taškai – 32:26.

17 min. Po traumos grįžęs A.Žižičius kelia daug problemų „Žalgiriui“, o J.Zdovcas prašo pertraukėlės – 32:24.

17 min. „Maccabi“ tolsta, kol „Žalgiris“ nesugeba pelnyti taškų – 30:24.

16 min. Greitoje atakoje J.Nunnally vėl išvedė savo komandą į priekį – 26:24.

15 min. Sudėtingu metimu J.Strelniekas nutraukė kelias minutes trukusią atkarpą be taškų – 24:24.

14 min. D.Williamsas užsivedė – dvitaškis su pražanga ir „Maccabi“ vėl priekyje: 24:22.

14 min. D.Williamsas krauna per J.Nebo, o žalgirietis netrukus dar užsidirba ir antrą pražangą. Negerai. 21:22.

13 min. J.Nebo įspūdingai kyla virš krepšio po L.Lekavičiaus perdavimo – 19:22.

12 min. Pirmieji taškai antrame kėlinyje – Jameso Nunnally tritaškis. 19:20.

I kėlinys. „Maccabi“ – „Žalgiris“ 16:20

10 min. Lukas Lekavičius ir Paulius Jankūnas užbaigė kėlinį taškais ir po fantastiško spurto „Žalgiris“ pirmauja.

9 min. Milas ir vėl! 11 iš eilės veterano taškų ir „Žalgiris“ jau priekyje – 14:16.

8 min. Neškite gesintuvą, A.Milaknis dega! Skirtumas jau tik minimalus – 14:13.

7 min. Milo tritaškis ir spurtas jau 8:0! Tiesa, vis dar atsiliekame – 14:10.

6 min. Artūro Milaknio taškai – 14:7.

5 min. Pagaliau! Janis Strelniekas smeigia tritaškį ir nutraukia taškų badą. 14:5.

5 min. Taip galima pralaimėti rungtynes jau pirmajame kėlinyje... 14:2.

4 min. 10 iš eilės šeimininkų taškų ir J.Zdovcas prašo pauzės – 10:2.

2 min. Dar nesužaidus dviejų minučių Jure Zdovcas nuo suolo kelia Mareką Blaževičių, kuris keičia J.Nebo. Netikėtas manevras, kol „Maccabi“ didina persvarą – 6:2.

2 min. „Maccabi“ atsako keturiais taškais ir išsiveržia į priekį – 4:2.

1 min. „Žalgiris“ laimi ginčą ir pirmuosius taškus pelno M.Kalnietis – 0:2.

„Žalgirio“ startinis penketas: Mantas Kalnietis, Janis Strelniekas, Edgaras Ulanovas, Nielsas Giffey, Joshas Nebo.

„Maccabi“ startinis penketas: Scottie Wilbekinas, Keenanas Evansas, Angelo Caloiaro, Derrickas Williamsas ir Ante Žižičius.