Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įtakingiausi automobilių industrijos vyrai

Įtakingiausi automobilių pramonės vyrai
GAZAS.LT montažas / Įtakingiausi automobilių pramonės vyrai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kiekvienų metų pabaigoje visi suskumba sudarinėti metų topus. Geriausiai parduodami automobiliai, greičiausi automobiliai, patikimiausi ir t.t. Šiuose topuose figūruoja automobiliai. Bet štai „Motor Trend“ sudarė įtakingiausių automobilių industrijos žmonių reitingus 2012-iesiems metams.

Šie žmonės ateinančiais metais darys didžiausią įtaką automobilių pramonėje. Visai gigantiškai automobilių industrijai bus ypač svarbu kokius sprendimus priims šie vyrai. Ar ateityje važinėsime elektromobiliais? Vandeniliu varomais? Gal kiek perdedame, bet jų nuomonės šiuo klausimu yra pačios svarbiausios.

Šių metų sąrašo viršūnėje – „Fiat Group“ vadovas Sergio Marchionne. Jis greitai ir efektyviai prijungė „Chrysler“ kompaniją, padalino „Fiat“ į dvi atskiras verslo grupes. Šiais metais jo vadovaujama kompanija net sugebėjo grąžinti visas 2009 metais JAV ir Kanados suteiktas paskolas. Šešiais metais anksčiau laiko. Praėjusiais metais jis buvo devintoje vietoje.

Fiat Group vadovas Sergio Marchionne
„Fiat Group“ vadovas Sergio Marchionne

Antroje sąrašo vietoje – „Hyundai Motor Company“ generalinis direktorius Chung Mong Koo. Jo vadovaujama „Hyundai“ ir 70 proc. valdoma KIA gamina ir sėkmingai parduoda automobilius, kurių pagrindas yra kokybė, dizainas, įranga. Baigėsi tie laikai, kai pirkome „Hyundai“, nes jie pigūs. Pietų Korėjos kompanija nuo konkurentų „Ford“ kovoje dėl ketvirtos vietos pasaulyje atsilieka vos 27 tūkst. automobilių. Praeitais metais jis buvo penktoje vietoje.

Gamintojo nuotr./Hyundai Motor Company generalinis direktorius Chung Mong Koo
„Hyundai Motor Company“ generalinis direktorius Chung Mong Koo

Trečias – „Ford Motor Company“ bosas Alanas Mulally. Žmogus, sugebėjęs atvesti „Ford“ į pelno kelią. Devyni paskutiniai ketvirčiai jiems buvo pelningi. Kodėl jis ne pirmas? Nes automatinė „PowerShift“ transmisija patyrė fiasko, o „Microsoft“ sukurtas „MyFordTouch“ multimedija sistemos dizainas yra labai prastas. Praeitais metais jis buvo numeris vienas.

Ford Motor Company bosas Alanas Mulally
„Ford Motor Company“ bosas Alanas Mulally

Už trejetuko ribos, ketvirtoje pozicijoje randame „Volkswagen AG“ valdybos pirmininką Martiną Winterkorną. Jis produktų gamoje įdiegė racionalių pakeitimų. Jau greitai VW prisivis „Toyota“ ir tada jų taikinyje pasirodys „General Motors“. Praeitais metais jis buvo ketvirtas.

Volkswagen AG valdybos pirmininkas Martinas Winterkornas
„Volkswagen AG“ valdybos pirmininkas Martinas Winterkornas

Penketuką pabaigia daugiausiai automobilių parduodančios „General Motors“ kompanijos Šiaurės Amerikos padalinio bosas Markas Reussas. „Chevrolet Malibu“, „Spark“, „Cadillac ATS“ ir XTS – tik keletas labai sėkmingų GM ėjimų. Jis sako įrodysiąs, jog „Cadillac“ gali gaminti kokybiškus „premium“ segmento automobilius. Praeitais metais ponas Reussas buvo šeštas.

Gamintojo nuotr./General Motors kompanijos `iaurės Amerikos padalinio bosas Markas Reussas
„General Motors“ kompanijos Šiaurės Amerikos padalinio bosas Markas Reussas

Šeštas – Ferdinandas Piechas. Didysis „Volkswagen“ sėkmės kalvis net nežada trauktis, nepaisant to, kad 2012-aisiais švęs savo 75-ąjį gimtadienį. Vienintelis bet, jo sukurtoje struktūroje nėra stiprių vadovų, kurie galėtų pakeisti dabar jo valdomas kompanijas diriguojančių vyrų. Praėjusiais metais jis buvo antras.

Volkswagen grupės bosas Gerdinandas Piechas
„Volkswagen“ grupės bosas Gerdinandas Piechas

Septintoje pozicijoje randame ne finansų, o dizaino skyriaus vadovą. Tai „Volkswagen“ grupės dizaino bosas Walteris de Silva. Nereikia daug kalbėti, pasižiūrėkite į visus VW grupės automobilius ir suprasite, kad jo darbas – geriausiai atliekamas rinkoje. Praėjusiais metais jis buvo pirmas už dešimtuko, 11-oje vietoje.

Volkswagen grupės dizaino bosas Walteris de Silva
„Volkswagen“ grupės dizaino bosas Walteris de Silva

Antras „Hyundai“ žmogus – „Hyundai USA“ prezidentas Johnas Krafcikas aštuntoje vietoje. Jo vadovaujamas pardavimų departamentas muša rekordus, nepaisant to, kad rinka rodo sąstingio požymius. Geras pardavėjas tas, kuris parduoda gerą produktą, tiesa? Praėjusiais metais jis buvo dešimtas.

Hyundai USA prezidentas Johnas Krafcikas
„Hyundai USA“ prezidentas Johnas Krafcikas

„General Motors“ generalinis „pats pačiausias“ direktorius Danas Akersonas. Jis žada grąžinti „Cadillac“ į šlovės dienas ir paversti automobilius „naujuoju pasaulio standartu“. Misija žada būti sudėtinga. Praėjusiais metais jis buvo vos 27-as. Bet ir tai geras rezultatas, įvertinus, kad pasaulyje yra septyni milijardai žmonių...

General Motors generalinis direktorius Danas Akersonas
„General Motors“ generalinis direktorius Danas Akersonas

Dešimtuką pabaigia – Norbertas Reithoferis. BMW valdyboje kėdę numeris vienas užimantis vyras rodo visiems, kaip reikia tapti „premium“ segmento lyderiais. 2011-aisiais BMW pasiekė naują pardavimų rekordą. Sako, prie to prisidėjo ir monstras 6 serijos BMW X6 M... Praeitais metais – 25-as.

Norbertas Reithoferis, BMW valdybos pirmininkas
Norbertas Reithoferis, BMW valdybos pirmininkas

P.S. Kalbant apie lyčių lygybę, reikia paminėti, kad aukščiausiai reitinguojama moteris – „Ford Europe“ vice prezidentė Barba Samardzich. Prieš tai buvo atsakinga už F serijos pikapus ir mažus automobilius, šiuo metu ji koncentruojasi į sėkmę Europos rinkoje. Barba 2012-ųjų reitingų sąrašuose yra trisdešimt trečia.

Gamintojo nuotr./Ford Europe vice prezidentė Barba Samardzich
„Ford Europe“ vice prezidentė Barba Samardzich

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Gazas