Aštuntasis Antano Juknevičiaus finišas Dakare: po įtemptos kovos – 21-a vieta

Septintajame Dakaro etape pirmadienį pradėję dviejų dienų maratoną (be techninės pagalbos), antradienį lentynininkai finišavo netoli Saltos (Argentina). Kelias iš Ujūnio Bolivijoje į Saltą – 892 km.
Pirmasis Dakaro greičio ruožas iš Asunsjono į Rezistenciją
Antanas Juknevičius / Gedmanto Kropio nuotr.

Iš jų lenktynininkai 419 km įveikė greičio ruože (dėl liūčių jis sutrumpintas 73 km), kurį sudarė kanjonai, smėlingi ruožai ir kalnų perėjos, vietomis pakylančios net iki 4,5 km aukščio. Vidutinis aukštis visame greičio ruože viršijo 3 km.

Antanas Juknevičius liko 21-oje pozicijoje

G.Kropio nuotr./A. Juknevičius ir D. Vaičiulis

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis, startavę iš 21-os pozicijos, akcentavo, kad turi saugoti automobilį, bet gali ir paspausti, pakovoti dėl aukštesnių pozicijų.

Pirmąją aštuntojo etapo dalį lietuviai važiavo permainingai: po pirmojo laiko matavimo punkto (WP1) jis krito į 23-ąją vietą, po WP2 pakilo iki 21-os, po WP3 kilo iki 20-tos ir išlaikė šią poziciją iki WP4.

Po to sekė neįskaitinis pervažiavimas aplenkiant pavojingą upę ir antroji etapo dalis.

WP 8, 9, 10, 11 Antanas su Darium pasiekė toje pačioje 20-toje pozicijoje. WP 12 lietuviai pasiekė nukritę viena pozicija žemiau – 21-oje vietoje (aplenkė brazilas S.Barrosas su MINI). Šioje pozicijoje fiksuotas ir lietuvių ekipažo finišas.

Įveikė vieną ilgiausių ruožų

Skaičiuojant laiką nuo išvykimo iš vieno bivako iki atvykimo į kitą stovyklą 8-asis Dakaro ralio etapas buvo vienas ilgiausių šiais metais. Nors daugelis stebėjosi ralio sudėtingumu pirmojoje varžybų dalyje, regis, jog organizatoriai vadelių neatleis ir sportininkams pasiūlys dar daug kovos. 21-oje vietoje vieną iš sunkiausių 2017-ųjų Dakaro išbandymų įveikusią A.Juknevičiaus ir D.Vaičiulio „CRAFT Bearings“ komandą trasoje užklupo stipri liūtis, kurios metu lietuviai nusprendė nerizikuoti.

Laukiam rytojaus ir spausim toliau.

„Labai daug purvo greičio ruože – pilna paplautų vietų ir klampaus, slidaus molio. Vienu metu buvome pakliuvę į žiaurią liūtį, daugybė automobilių pradėjo slidinėti ant purvo siauruose serpantinuose, mes nusprendėm per daug nerizikuoti, laikėm tempą, bet nesudarėm progų netikėtumams“, - apie šaltus nervus pasakojo Antanas Juknevičius. „Maratoninis etapas įveiktas – išsaugojome automobilį ir dar pakilome lentelėje, taigi rezultatas tikrai neblogas. Nuotaikos puikios, laukiam rytojaus ir spausim toliau.“

Trečiadienį vyksiantis jau devintasis maratono greičio ruožas žada būti tikras iššūkis sportininkams ir ypač šturmanams. 98 proc. trasos drieksis bekele, o anot organizatorių, būtent čia gali spręstis galutinių pozicijų likimas.

Dėl nuošliaužų dalyviai nepasieks Saltos

Dėl lietaus sukeltų nuošliaužų dalyviai nepasieks Saltos, praneša 15min žurnalistas Tomas Markelevičius. Todėl improvizuotas bivakas bus greitai pastatytas netoli aštuntojo etapo finišo.

Etapo lyderiai

Pirmasis finišavo Sebastienas Loebas. Jis tapo ir absoliučios įskaitos lyderiu. Antras finišavo Stephane'as Peterhanselis, turėjęs techninių problemų. Trečias Cyrilis Despresas.

Motociklų įskaitoje pirmasis finišavo Joanas Barreda. Antras Matthiasas Walkneris. Trečias – Samas Sunderlandas, kuris išlieka bendros įskaitos lyderis. Estai T.Triisa finišavo 45 vietoje, M.Meeru – 62.

Sunkvežimių įskaitoje pirmasis finišavo olandas M. Van Den Brinkas, startavęs iš 23-ios pozicijos. Antras – F.Villacra, trečias – E.Nikolajevas. Bendroje įskaitoje į priekį išsiveržė D.Sotnikovas, šį etapą įveikęs ketvirtas.

Tarp lenktynininkų, startuojančių keturračiais, nepavejamas buvo Ignacio Casale. Antras S.Kariakinas. Trečias – A.Dutrie. Bendroje įskaitoje pirmauja S.Kariakinas.