AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dakaro ralis
Šaltinis: BNS
0

Pirmą kartą ne Afrikoje, o Pietų Amerikoje vykstančiame tradiciniame Dakaro ralyje toliau kovą iš lietuvių tęsia tik automobilių klasėje važiuojantis Aurelijaus Petraičio ekipažas ir motociklininkas Mindaugas Slapšys.

Devintojo etapo iš La Serenos į Kopjapą (Čilė) 449 km greičio ruožą latvišku „Oscar“ važiuojantis Aurelijus Petraitis su šturmanu Antanu Juknevičiumi pirmadienį įveikė per 8 valandas 20 minučių 30 sekundžių ir užėmė 38-ą vietą.

Etapo nugalėtoju vėl tapo buvęs dukart pasaulio automobilių ralio čempionas ispanas Carlosas Sainzas su „Volkswagen“', kuriam lietuviai pralaimėjo beveik pustrečios valandos:

10.Bernard Errandonea (Prancūzija), „Buggy“ 52:58;

... 38. Aurelijus Petraitis (Lietuva), „Oscar“ 2:24:22.

Bendroje lenktynių įskaitoje daugiau kaip 200 valandų baudos gavęs A.Petraičio ekipažas po pirmadienio etapo iš 43-ios pakilo į 37-ą vietą.

Laimėjęs jau penktąjį etapą šių metų Dakaro ralyje bei trečiąjį iš eilės C.Sainzas bendroje įskaitoje jau beveik 20 minučių lenkia artimiausią persekiotoją – į antrą vietą pakilusį amerikietį marką Millerį:

10. Dieter Depping (Vokietija), „Volkswagen“6:39:59;

... 37. Aurelijus Petraitis (Lietuva), „Oscar“ 223:53:23.

„KTM“ motociklu važiuojantis Mindaugas Slapšys devintąjį etapą baigė 106-as, etapo nugalėtojui olandui Fransui Verhoevenui pralaimėjęs beveik pusketvirtos valandos:

10.Alain Duclos (Prancūzija), „KTM“ 17:18;

... 106.Mindaugas Slapšys (Lietuva), „KTM“ 3:26:06.

Bendroje motociklininkų įskaitoje po devintojo etapo M.Slapšys pakilo į 106-ą poziciją iš 112-os. Lenktynių lyderis lieka ketvirtą vietą etape užėmęs ispanas Marcas Coma, o nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Cyrilas Despresas bendroje įskaitoje yra trečias:

10. Henk Knuiman (Olandija), „KTM“ 3:00:57;

... 106. Mindaugas Slapšys (Lietuva), „KTM“ 24:57:54.

Antradienį dešimtajame etape iš Kopjapo į Kopjapą (Čilė) Dakaro ralio dalyviams teks įveikti 690 km. Specialiojo greičio ruožo ilgis – 670 km.

Startavę Argentinos sostinėje per dvi savaites ralio dalyviai pervažiuos žemyną iki Ramiojo vandenyno Čilėje bei grįš atgal į Buenos Aires. Bendras 15 etapų Dakaro ralio, kuriame bus kilometro aukščio smėlio kopų, Andų kalnų perėjų, Atakamos dykuma bei kaktusų giraičių, trasos ilgis – 9500 km.