Dakaras 2012 – 8 GR, purvo vonios dykumoje

Ilgiausias šių metų greičio ruožas kol kas. Organizatoriai perspėjo, kad antroji lenktynių savaitė bus kur kas sunkesnė. Pirmoji jos diena tai įrodė.
Robby Gordonas
Robby Gordonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Motociklininkai

Marcas Coma startavo pirmasis, vos patekėjus saulei. Ir pirmasis paklydo – pravažiavus vos kelis km nuo starto Coma sugaišo maždaug minutę. Tačiau visgi būtent Coma tapo laimės kūdikiu. Maždaug 15–20 km nuo starto dalyvių laukė siurprizas – purvo upė.

Coma pralėkė tiesiog stebuklingai – vos per metrą nuo upės vagos. O štai antras startavęs Depres tiesiog įstrigo. Motociklas įsmigo iki ašių, Cyrilas, atlikęs salto per priekinį motociklo ratą, taip pat. Ištraukti kojas buvo sunku, o motociklas vienam – tiesiog neįveikiamas.

„Laimei“, po poros minučių taip pat įstrigo ir Helderis Rodriguesas. Jis padėjo lyderiui, tas nuvažiavo, o ispanas liko iškėlęs rankas...

Paskui važiavę pastebėjo, kad kažkas ne taip, ir nevažiavo į purvą, tačiau tokių nelaimėlių visgi pasitaikė – iš viso net septyni.

Galų gale Coma šį GR lengvai laimėjo, tačiau jo atotrūkį kiek sumažino teisėjai. Jie iš GR laiko anuliavo tą laiką, kurį sportininkai, įstrige purve, prastovėjo jame. Tačiau Depres motociklo navigacijos įranga po tokių vonių taip pat buvo visa sumurkdyta purve, dėl ko prancūzas visą likusį kelią nevažiavo savo tempu, tačiau to teisėjai pamatuoti negalėjo...

Taigi, dabar lenktynės įgavo naują pagreitį – likus 6 GR motociklininkų įskaitoje pirmauja Coma, bet tik pusantros minutės. Bus įdomu.

Lietuvis

Gintautas Igaris šiandien pasiekė kol kas geriausią rezultatą šių metų Dakare. Šiandien jis finišavo 86, o bendroje įskaitoje pakilo į 94 poziciją.

Keturračiai

Šioje įskaitoje labai nepasisekė Lukaszui Laskawiecui – jo keturratis taip pat strigo purve. Jį ištraukė, tačiau priekinė pakaba buvo pažeista ir dar kiek pavažiavus atitrūko priekinis ratas. Lenkui šių metų Dakaras sugadintas galutinai... Dar iki starto jis buvo diskvalifikuotas (technika neatitiko reikalavimų) ir važiavo ne įskaitoje.

Šįkart vėl laimėjo abu broliai Patronelli. Markos šįkart pirmas, Alejandro – antras.

Buvęs lyderis Tomas Maffei šiandien – trečias.

Automobiliai

Dar viena nesėkminga diena Nasserui Al Attyiah. Dar prieš startą Nesseras sakė, kad šis GR puikiai tinka „Hummer“ automobiliams, ir grasino parodyti visiems, „kur vėžiai žiemoja“.

Deja, nuvažiavus nuo starto vos 10 km trūko jo „Hummer“ variklio diržas. Sportininkai per 15 minučių pataisė gedimą, tačiau teko stoti dar du kartus. Galų gale katarietis prarado apie 18 minučių. Tačiau iki finišo atsilošė 10 iš jų ir finišavo penktas.

Tuo tarpu tris ketvirčius distancijos pirmavo Robby Gordonas, tačiau finiše jis vos 5 sekundes pralaimėjo Nani Romai (MINI). „Prieš finišą sumažinom tempą – nenorėjau laužyti technikos. Svarbiausia, kad atsilošėm prieš Stephane‘ą net 7 minutes“, – po finišo sakė Gordonas.

Lenkas Holowczyczas šiandien trečias, bendros rikiuotės lyderis Peterhanselis – ketvirtas.

Bendroje rikiuotėje Stephane‘as pirmauja prieš Grodoną 7,5 minutės. Jeigu amerikietis ir toliau taip lėks, jau rytoj po finišo lyderis gali keistis.