Dakaro lenktynėse lyderiai nepasikeitė (nuotraukos, video)

Ketvirtadienį Dakaro lenktynių dalyviai įveikė penktąjį etapą nuo Calama iki Iquique miesto, esančio Ramiojo vandenyno pakrantėje. Kova dėl sekundžių vyko 423 km distancijoje.
Tarp motociklininkų pirmauja Marcas Coma.
Tarp motociklininkų pirmauja Marcas Coma. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Į Čilę persikėlusio Dakaro ralio etapą laimėjo BMW automobilį vairavęs prancūzas Staphane'as Peterhanselis ir BMW motociklu važiuojantis portugalas Paulo Goncalvesas.

Pirmąjį etapą šiais metais laimėjęs triskart (2004, 2005 ir 2007 m) automobiliu bei šešiskart motociklu Dakare triumfavęs 45-erių S.Peterhanselis 423 km greičio ruožą įveikė per 4 valandas 33 minutes 19 sekundžių ir beveik pusasntros minutės aplenkė antrą vietą užėmusį „Volkswagen'ą“ vairuojantį Nasserą Al–Attiyahą iš Kataro bei daugiau, kaipo 3 minutėmis – trečią vietą užėmusį kitą „Volkswagen“ ekipos narį nugalėtojo titulą ginantį ispaną Carlosą Sainzą:

1. Stephane'as Peterhanselis (Prancūzija), BMW      4 val. 33 min. 19 sek.
2. Nasseras Al–Attiyah (Kataras), „Volkswagen“  atsiliko 1 min. 24 sek.
3. Carlosas Sainzas (Ispanija), „Volkswagen“                    3:15
4. Ginielis de Villiersas (PAR), „Volkswagen“                   5:21
5. Markas Milleris (JAV), „Volkswagen“                              20:42

Bendroje įskaitoje pirmaujančio dukart pasaulio autoralio čempiono (1990 ir 1992 metais) C.Sainzo pranašumas prieš į antrą vietą pakilusį S.Peterhanselį po ketvirtadienio lenktynių sumažėjo iki pustrečios minutės:

1. Carlosas Sainzas (Ispanija), „Volkswagen“           15 val. 45 min. 48 sek.
2. Stephane'as Peterhanselis (Prancūzija), BMW    atsilieka 2 min. 26 sek.
3. Nasseras Al–Attiyah (Kataras), „Volkswagen“                      2:33
4. Ginielis de Villiersas (PAR), „Volkswagen“                           21:20
5. Krzysztofas Holowczycas (Lenkija), BMW                             47:53

Tarp motociklininkų ketvirtadienį greičiausiai važiavęs ir pirmąjį Dakaro ralio etapą karjeroje laimėjęs P.Goncalvesas 423 km greičio ruože sugaišo 5 valandas 12 minučių 23 sekundes ir daugiau, kaip dviem minutėmis aplenkė antroje vietoje likusį čilietį Francisco Lopezą bei trečiąją poziciją užėmusį olandą Fransą Verhoveną:

1. Paulo Goncalvesas (Portugalija), BMW           5 val. 12 min. 23 sek.
2. Francisco Lopezas (Čilė), „Aprilia“                   atsiliko 2 min. 18 sek.
3. Fransas Verhoevenas (Olandija), BMW                         2:19
4. Marcas Coma (Ispanija), KTM                                         3:58
5. Cyrilas Despres (Prancūzija), KTM                                4:10

Bendroje įskaitoje lyderiu liko ketvirtas finišavęs ispanas Marcas Coma su KTM'u, kurio pranašumas prieš antroje vietoje likusį bei dešimties minučių baudą „uždirbusį“ nugalėtojo titulą ginantį komandos draugą prancūzą Cyrilį Despresą išaugo iki 10 minučių ir 14 sekundžių:

1. Marcas Coma (Ispanija), KTM                 16 val. 59 min. 33 sek.
2. Cyrilas Despres (Prancūzija), KTM         atsilieka 10 min. 14 sek.
3. Francisco Lopezas (Čilė), „Aprilia“                             18:32
4. Paulo Goncalvesas (Portugalija), BMW                     21:42
5. Helderis Rodriguesas (Portugalija), „Yamaha“       32:05

Tarp sunkvežimių ekipažų rusas Firdausas Kabirovas iškovojo dar vieną pergalę ir sustiprino savo poziciją.