Dakaro ralio čempionas Carlosas Sainzas patyrė avariją ir greičiausiai palaidojo šansus apginti titulą (rezultatai, nuotraukos, video)

Dukart pasaulio automobilių ralio čempionui (1990 ir 1992 metais) ispanui Carlosui Sainzui greičiausiai nepavyks antrus metus iš eilės laimėti Dakaro ralio.
Carlosas Sainzas
Carlosas Sainzas neslėpė apmaudo po nesėkmingo etapo. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Čempiono titulą automobilių grupėje ginančiam ispanui 11-ajame Dakaro ralio etape nepavyko atsikovoti anksčiau prarasto laiko. Priešingai, C.Sainzas patyrė avariją ir, nors sugebėjo baigti lenktynes, prarado daug brangaus laiko.

Ketvirtadienį vykusiame vienuoliktajame 2011 metų Dakaro ralio etape Argentinoje, įveikęs 224 greičio ruožo kilometrus, C.Sainzas jau turėjo beveik pusantros minutės persvarą prieš artimiausius persekiotojus, tačiau lenkdamas varžovą jo sukeltose dulkėse nepamatė duobės ir padarė avariją.

Gerokai aplamdęs savo „Volkswagen“ ispanas etapo nugalėtoju tapusiam bei bendrojoje įskaitoje pirmaujančiam komandos draugui Nasserui al Attiyahui iš Kataro pralaimėjo daugiau kaip valandą ir užėmė tik 13-ą vietą.

1 minute 13 sekundžių Kataro lenktynininkui pralaimėjęs BMW komandos narys prancūzas Stephane'as Peterhanselis finišavo antras, o trečią vietą etape užėmė užėmė Ginelis de Villiersas iš Pietų Afrikos Respublikos.

11-ajame etape sportininkams reikėjo įveikti 786 km ilgio išbandymą iš Čilesito į San Chuaną (abu Argentina). Greičio ruožo ilgis sudarė net 622 km.

Automobilių įskaitos 11-ojo etapo rezultatai

1. Nasseras al Attiyahas (Kataras), „Volkswagen“   4 val. 17 min. 27 sek.
2. Stephane'as Peterhanselis (Prancūzija), BMW     atsiliko 1 min. 13 sek.
3. Ginielis de Villiersas (PAR), „Volkswagen“                   4:52
4. Krzysztofas Holowczycas (Lenkija), BMW                      13:17
5. Ricardo Lealas Dodas Santosas (Portugalija), BMW              27:13
...
13. Carlosas Sainzas (Ispanija), „Volkswagen“                 1:14:50

Bendrojoje įskaitoje Nassero al Attiyaho pranašumas prieš artimiausią persekiotoją – į antrą vietą pakilusį G.de Viliersą – išaugo beveik iki 52 minučių, o į trečią poziciją nukritęs C.Sainzas lyderiui pralaimi beveik pusantros valandos.

Bendroji automobilių klasės įskaita (po 11 etapų)

1. Nasseras al Attiyahas (Kataras), „Volkswagen“  38 val. 16 min. 01 sek.
2. Ginielis de Villiersas (PAR), „Volkswagen“   atsilieka 51 min. 49 sek.
3. Carlosas Sainzas (Ispanija), „Volkswagen“                 1:27:27
4. Stephane'as Peterhanselis (Prancūzija), BMW                1:40:45
5. Krzysztofas Holowczycas (Lenkija), BMW                    4:02:54

Tarp motociklininkų ketvirtadienį vėl pirmavo abu kandidatai laimėti Dakarą šiais metais: pirmas finišavo ir trečią pergalę sezone bei 26-ą karjeroje iškovojo nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Cyrilis Despres su KTM. Jis 2 minutėmis 11 sekundžių aplenkė lenktynių lyderį komandos draugą ispaną Marco Comą.

Trečioje pozicijoje likęs čilietis Francisco Lopezas nuo etapo nugalėtojo atsiliko 6 minutėmis 19 sekundžių.

Motociklų įskaitos 11-ojo etapo rezultatai

1. Cyrilas Despres (Prancūzija), KTM            4 val. 33 min. 13 sek.
2. Marcas Coma (Ispanija), KTM                 atsiliko 2 min. 11 sek.
3. Francisco Lopezas (Čilė), „Aprilia“                       6:19
4. Helderis Rodriguesas (Portugalija), „Yamaha“                7:44
5. Alainas Duclosas (Prancūzija), „Aprilia“                   10:03

Likus trims etapams bendrojoje įskaitoje pirmaujančio M.Comos persvarą prieš antroje vietoje esantį C.Despres sumažėjo iki 15 minučių ir 59 sekundžių.

Bendroji motociklų klasės įskaita (po 11 etapų)

1. Marcas Coma (Ispanija), KTM                 43 val. 15 min. 55 sek.
2. Cyrilas Despres (Prancūzija), KTM         atsilieka 15 min. 59 sek.
3. Francisco Lopezas (Čilė), „Aprilia“                      49:24
4. Helderis Rodriguesas (Portugalija), „Yamaha“             1:35:10
5. Juanas Pedrero Garcia (Ispanija), KTM                  2:42:55

Sunkvežimių klasėje dar vieną pergalę iškovojo čempiono titulą ginantis rusas Vladimiras Čaginas („Kamaz“) ir dar labiau padidino savo pranašumą prieš artimiausius persekiotojus bendrojoje įskaitoje.