Dakaro ralio čempionas princas Nasseras al Attiyhas: „Gal dabar žmonės žinos, kur yra Kataras“

Kataro lenktynininkas pirmą kartą triumfavo Dakaro ralyje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kataro lenktynininkas pirmą kartą triumfavo Dakaro ralyje.
0

2011-ųjų Dakaro ralio finišo tiesioji saldų pergalės skonį atnešė Kataro automobilių sporto gerbėjams. Pirmą kartą karjeroje automobilių klasės lenktynes Argentinoje bei Čilėje laimėjo katarietis Nasseras al Attiyhas.

Naujasis čempionas bendrojoje įskaitoje beveik 50 minučių aplenkė Pietų Afrikos Respublikos atstovą Ginielį de Villiersą, o tik trečias liko dukart pasaulio automobilių ralio čempionas bei praėjusių metų Dakaro ralio nugalėtojas ispanas Carlosas Sainzas.

„Tai nuostabi pergalė. Ji man reiškia tiek daug. Ir ne tik man, bet ir mano artimiesiems, mano šaliai ir mano komandai. Net nemoku paaiškinti, kas dabar dedasi mano galvoje. Šis jausmas toks malonus“, – po pergalės kalbėjo 40-metis katarietis.

Kataro princas N.al Attiyhas praėjusiais metais Dakaro ralyje užėmė antrą vietą.

„Šiemet pademonstravome, kad turime stipriausią komandą pasaulyje. O man tai yra didžiausia pergalė per karjerą. Tikiuosi, šis laimėjimas Katarą įrašys į pasaulio automobilių sporto žemėlapį, o žmonės pagaliau žinos, kur yra Kataras“, – sakė N.al Attiyhas.

Kurį laiką N.al Attiyhas turėjo atsisakyti aistros lenktyniauti ralio varžybose dėl šeimos interesų valstybėje. Negalėdamas lenktyniauti, jis pasirinko kitą sporto šaką – šaudymą ir pasiekė puikius rezultatus.

Įdomu, kad šis Kataro lenktynininkas dalyvavo keturiose olimpinėse žaidynėse šaudymo varžybose ir 2004-aisiais Atėnuose tik per žingsnį liko nuo pjedestalo. Aukso medaliu jis pasidabino Azijos žaidynėse.

Princas kantriai laukė galimybės grįžti į automobilių sportą, o kai jo pusbrolis tapo šios sporto šakos federacijos prezidentu, jokių kliūčių neliko. Nuo 2003-iųjų N.al Attiyhas demonstravo fantastiškus rezultatus įvairiuose ralio čempionatuose, o 2006-aisias tapo pasaulio ralio čempionu „Production“ klasėje.