Dakaro ralio devintajame etape pergales šventė Kataro ir Ispanijos lenktynininkai (video)

Pietų Amerikoje vykstančio Dakaro ralio devintąjį etapą, kurio greičio ruožą sudarė 338 km, pirmadienį laimėjo Nasseras Al–Attiyahas iš Kataro su „Volkswagen“ – 1 valanda 59 minutės ir 28 sekundės.
Nasseras Al-Attiyahas laimėjo devintą ralio etapą
Nasseras Al-Attiyahas laimėjo devintą ralio etapą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nuo nugalėtojo atsilikęs 6 minutėmis antras finišavo automobilių klasės lyderis ispanas Carlosas Sainzas („Volkswagen“), o Dakaro ralio nugalėtojo titulą ginantis PAR lenktynininkas Ginielis De Villiersas („Volkswagen“) liko trečias.

VietaSportininkas (šalis)KomandaLaikas
1.Nasseras Al–Attiyahas (Kataras)Volkswagen1 val. 59 min. 28 sek.
2.Carlosas Sainzas (Ispanija)Volkswagenatsiliko 5 min. 59 sek.
3.Ginielasa De Villieras (PAR)Volkswagen7:38
4.Guerlain Chicherit (Prancūzija)BMW10:13
5.Markas Milleris (JAV)Volkswagen10:48
6.Stephanes Peterhanselis (Prancūzija)BMW17:26

Bendroje automobilių klasės įskaitoje Carloso Sainzo pranašumas prieš antroje vietoje esantį Nasserą Al–Attiyahą sumažėjo iki aštuonių su puse minutės, o Ginelis De Villiersas pakilo į septintą vietą iš devintosios.

Bendroji įskaita
1.Carlosas Sainzas (Ispanija)Volkswagen33 val. 33 min. 40 sek.
2.Nasseras Al–Attiyahas (Kataras)Volkswagenatsilieka 8 min. 36 sek.
3.Markas Milleris (JAV)Volkswagen27:17
4.Stephane'as Peterhanselis (Prancūzija)BMW2:13:52
5.Guerlain Chicherit (Prancūzija)BMW2:28:27

Motociklų klasėje pergalę devintajame etape iškovojo nugalėtojo titulą ginantis ispanas Marcas Coma su KTM'u, vos 4 sekundėmis aplenkęs bendroje įskaitoje pirmaujantį prancūzą Cyrilą Despresą (KTM).

VietaSportininkas (šalis)KomandaLaikasas
1.Marc Coma (Ispanija)KTM2:12:30
2.Cyrilas Despres (Prancūzija)KTMatsiliko 4 sek.
3.Francisco Lopezas (Čilė)Aprilia1:14
4.Palas Ullevalseteris (Norvegija)KTM1:23
5.Davidas Fretigne (Prancūzija)Yamaha3:15

Bendrojoje įskaitoje C.Despresas, jau 1 valanda ir beveik 22 minutėmis lenkia artimiausią varžovą norvegą Palą Ullevalseterį, o M.Coma, po jam skirstos nuobaudos, kol kas tik aštuonioliktas.