Dvigubas „McLaren“ triumfas „Formulės–1“ lenktynėse Kanadoje (nuotraukos)

„Formulės-1“ pasaulio čempionato aštuntąjį etapą – Kanados „Grand Prix“ lenktynes – sekmadienį laimėjo „McLaren“ lenktyninkai Lewisas Hamiltonas ir Jensonas Buttonas. Šis duetas triumfavo ir prieš tai Turkijoje vykusiame etape.
Nugalėtojas L.Hamiltonas ir antrą vietą užėmęs J.Buttonas

Iš pirmos pozicijos lenktynes 4,361 km Gilleso Villeneuve'o vardo trasoje pradėjęs „Mclaren“ komandos narys 25 metų britas Lewisas Hamiltonas užtikrintai tapo nugalėtoju. Tai antroji jo pergalė iš eilės šį sezoną ir tryliktoji per visą karjerą.

Antrą vietą užėmė L.Hamiltono komandos draugas ir tautietis J.Buttonas. Pasaulio čempiono titulą ginantis britas nuo nugalėtojo atsiliko 2,2 sek. Trečias finišo liniją kirto „Ferrari“ pilotas Fernando Alonso. Ispanas nuo nugalėtojo atsiliko 9,2 sek.

Nepasisekė legendiniam Michaeliui Schumacheriui. Gana agresyviai važiavęs „Mercedes“ pilotas pačioje lenktynių pabaigoje nesugebėjo išsilaikyti pirmajame dešimtuke ir, užėmęs vienuoliktą vietą, liko be taškų.

Bendroje pilotų įskaitoje su 109 taškais pirmauja L.Hamiltonas, jam ant kulnų lipa komandos draugas J.Buttonas (106), trečias – australas Markas Webberis (103). Konstruktorių įskaitoje lyderiauja „McLaren“ su 215 taškų.