JAV GP kvalifikacijoje nugalėjo Nico Rosbergas

JAV „Grand Prix“ lenktynių kvalifikacijoje greičiausias buvo „Mercedes“ lenktynininkas Nico Rosbergas. Tai buvo devintoji vokiečio iškovota Pole pozicija.
Nico Rosbergas
Nico Rosbergas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

N.Rosbergas trasos ratą įveikė per 1 min. 36,067 sek. ir 0,376 sek. aplenkė komandos draugą Lewisą Hamiltoną.

Trečią ir ketvirtą vietas užėmė „Williams“ komandos lenktynininkai Valtteri Bottas ir Felipe Massa, o pastarasis nuo N.Rosbergo atsiliko jau daugiau nei vieną sekundę. Penktas kvalifikaciją baigė „Red Bull“ pilotas Danielis Ricciardo.

Šeštąją vietą užėmė „Ferrari“ pilotas Fernando Alonso, o septintoje ir aštuntoje vietose liko „McLaren“ pilotai Jensonas Buttonas ir Kevinas Magnussenas. Tiesa, britui teks startuoti iš penkiomis pozicijomis žemesnės vietos dėl pavarų dėžės keitimo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nico Rosbergas

Devintoji pozicija atiteko antrajam „Ferrari“ lenktynininkui Kimi Raikkonenui, o dešimtuką užbaigė puikiai kvalifikacijoje pasirodęs „Sauber“ pilotas Adrianas Sutilas.

„Red Bull“ pilotas Sebastianas Vettelis kvalifikacijoje įveikė vieną greitą ratą, kad būtų nepažeista 107% taisyklė ir vokiečio dalyvavimas lenktynėse nebūtų teisėjų rankose.