Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kur žiūrėti žiemos ralį? Lenktynininko Vaidoto Žalos patarimai

Vaidotas Žala
Eglės Gaisrytės nuotr. / Vaidotas Žala
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nors į žiemišką ralį tradiciškai renkasi begalė aistruolių, toli gražu ne visi žino ar įsivaizduoja, kur geriau žiūrėti lenktynes, o nuvažiavus į atsitiktinę vietą nemažai žmonių lieka nusivylę.

Kas, jeigu ne lenktynininkai, kurie patys važiuoja sportiniame automobilyje, gali suprasti, kur yra įdomesnė trasos vieta ar sudėtingesnis posūkis? Keletą vietų šiame ralyje rekomenduoja ir „Trygg racing“ komandos lenktynininkas Vaidotas Žala.

Ištikimiausiems ralio gerbėjams, kurie nepabūgs vakarinio šalčio ir žada stebėti naktinius greičio ruožus, Vaidotas 1/3 greičio ruože rekomenduoja rinktis „A“ žiūrovų zoną (pirmo automobilio startas 19 val.). Šioje vietoje yra itin staigus tramplinas.

„Nors čia automobiliui įsibėgėti ir nėra kur, tačiau tramplinas labai aštrus, manau, pakels į orą net lėtesnius automobilius, o lyderiai turėtų neblogai pašokinėti,“ – sako V.Žala.

„Antrą ralio dieną nuo pat ryto siūlau važiuoti į 5/7 greičio ruožus (pirmo automobilio startas 8 val.). Ko gero patogiausia būtų privažiuoti į „C“ žiūrovų zoną, nes iš ten vėliau galima patogiai atvažiuoti į serviso zoną ir pamatyti kaip remontuojami automobiliai. 

„D“ žiūrovų zonoje tradiciškai susirenka didžiulės minios aistruolių, nes šioje vietoje yra didelis Šaduikių tramplinas. „Šiemet jis bus daug lėtesnis dėl įrengtų metalinių atitvarų. Dėl jų einantis posūkis po tramplino bus įveikiamas labai atsargiai, – sako Vaidotas. – Tačiau automobiliai čia vis vien neabejotinai šoks.“

J žiūrovų zonoje visuomet galima pamatyti šaunių vaizdų

Vėliau galima atvažiuoti į serviso zoną. Į ją pirmą kartą sportininkai rinksis nuo 9 val. 50 min. ir šis servisas truks pusvalandį. Antroji serviso zona numatyta nuo 12 val. 55 min. ir ji taip pat truks tik pusvalandį. Serviso laikas žiemos ralio metu tradiciškai būna labai trumpas, todėl paprastai tai tampa tikru mechanikų šou – daugelis vos spėja suktis, kad suspėtų paruošti automobilį antrai lenktynių daliai.

Papietavus Vaidotas Žala siūlo du pasirinkimus. Galima važiuoti į „J“ žiūrovų zoną 11/13 greičio ruože (pirmo automobilio startas 14 val. 35 min.), kur trasoje yra tramplinas posūkyje. Tai gan sudėtinga vieta, reikalaujanti tikslios stenogramos, nes už tramplino nesimato posūkio trajektorijos, todėl vairuotojui teks pasikliauti tik šturmano sakoma stenograma. „Ten visuomet galima pamatyti šaunių vaizdų,“ – sako sportininkas. 

Šioje vietoje nėra privažiavimo iš šoninių keliukų, todėl į greičio ruožą teks įvažiuoti iš anksto ir prabūti čia iki lenktynės ruože galutinai pasibaigs, o ir stebėjimui vieta yra gan ribota.

Kita vieta – tai 12/14 greičio ruožas (pirmojo automobilio startas 14 val. 35 min.), „K“ žiūrovų zona. Į šią zoną galima atvažiuoti iš šoninio keliuko, todėl nereikės gaišti laiko ir šalti laukiant, kol prasidės lenktynės.

Šioje vietoje yra posūkių grupė. Pirmasis posūkis – greitas, leidžiantis nuo kalno, o už jo – staigus lėtas posūkis sankryžoje, kurioje sportininkai suks į kairę.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Gazas