L.Hamiltonas iškovojo jubiliejinę pergalę lenktynėse JAV

Dešimtąją pergalę šį sezoną JAV „Grand Prix“ lenktynėse Ostino trasoje iškovojo čempionato lyderis Lewisas Hamiltonas. Tai buvo jau penktoji iš eilės ir 32-oji brito pergalė karjeroje.
Lewisas Hamiltonas
Lewisas Hamiltonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Mercedes“ komandos lyderis varžybas pradėjo iš antrosios startinės pozicijos, o 24-ajame rate aplenkė ekipos draugą Nico Rosbergą ir tapo lyderiu. Šios vietos L. Hamiltonas neužleido iki pat finišo.

Pagal pergalių skaičių daugiausiai varžybų laimėjusių F-1 lenktynininkų sąraše L. Hamiltonas pavijo Fernando Alonso. Jie dalijasi penktąja vieta.

Antras finišo liniją eilinį kartą kirto N. Rosbergas. Tai buvo dešimtasis kartas, kai vokietis užima antrąją vietą šį sezoną.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Nico Rosbergas

Tuo metu trečioji podiumo vieta atiteko Danieliui Ricciardo iš „Red Bull“ komandos. Australas, startavęs iš penktosios pozicijos, pelnė ašuntąjį podiumą šiemet.

Ketvirtąją ir penktąją vietas užėmė abu „Williams“ komandos sportininkai: atitinkamai Felipe Massa ir Valtteri Bottas.

Šeštoji vieta atiteko „Ferrari“ ekipos pilotui F. Alonso. Už jo septintas liko Sebastianas Vettelis („Red Bull“), varžybas pradėjęs iš techninės aptarnavimo zonos.

Aštuntąją vietą užėmė Kevinas Magnussenas („McLaren“), devintąją – Jeanas-Ericas Vergne‘as („Toro Rosso“), o dešimtuką užbaigė pirmuosius sezono taškus pelnęs Pastoras Maldonado („Lotus“).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sergio Perezas

Dėl susidūrimo varžybų nebaigė Sergio Perezas („Force India“) ir Adrianas Sutilas („Sauber“). Dėl gedimo anksčiau laiko savo pasirodymą baigė ir Nico Hulkenbergas („Force India“).

JAV GP lenktynėse iš viso į startą stojo tik 18 bolidų, nes varžybose dėl finansinių problemų nedalyvavo autsaiderės „Marussia“ ir „Caterham“ komandos.

Bendroje pilotų įskaitoje lyderiu toliau išlieka L. Hamiltonas su 316 taškų. Antras žengia N. Rosbergas (292 taškai), trečias – D. Ricciardo (214 taškų).

Priešpaskutinis šių metų F-1 etapas vyks jau po savaitės Brazilijoje.