Lenkijos kartingo ROK taurės dalyvių belaukia Europos finalas

Po trijų savaičių pertraukos grupė Lietuvos kartingo meistrų dalyvavo Lenkijos kartingo ROK taurės lenktynėse. Etapai vėl vyko toliausiai nuo mūsų šalies esančioje Stary Kisielino trasoje, Vakarų Lenkijoje.
Gustas Grinbergas
Gustas Grinbergas / Komandos nuotr.
Temos: 1 Juta

„ROK 125“ klasėje (9 dalyviai) šį kartą startavo du „Juta Racing“ atstovai: Ignas ir Andrius Gelžiniai. Per laisvąsias treniruotes mūsiškiams sekėsi neblogai, tačiau bėdos prasidėjo varžybų dieną. Igno Gelžinio kartui įmontavus lenktynėms skirtą variklį, šis nenorėjo „važiuoti“: išvystydavo 700 aps./min mažiau, nei turėjo išvystyti, o tai sudarė 0,2-0,5 sek. praradimą tiesiose atkarpose. Nepadėjo ir reguliavimai, bet teisėjams leidus, per 1,5 val. buvo visiškai perrinktas variklis, tačiau, tiksliai nenustačius degimo, Ignui taip ir nepavyko startuoti pirmojo etapo pusfinalyje.

Andrius Gelžinis, pusfinalyje startavęs iš penktos vietos, finišavo septintas. Finale Ignas sugebėjo finišuoti ketvirtas, o Andrius vėl užėmė septintąją vietą. Susumavus taškus, etape Andrius Gelžinis užėmė septintą, o Ignas Gelžinis – devintą vietas.

Antrojo etapo kvalifikacijoje abu mūsiškiai taupumo sumetimais važiavo su senomis padangomis (lenktynių savaitgalio metu papildomai galima naudoti tik dvi naujas padangas) ir užėmė atitinkamai septintą bei aštuntą vietas. Pusfinalyje Ignas finišavo ketvirtas, o štai Andrius – penktas. Negana to, jis pasiekė geriausią rato įveikimo laiką, tuo labai nustebindamas konkurentus lenkus. Finale Ignas, starto metu, buvo nukritęs į penktąją vietą, tačiau sugebėjo pakilti iki trečios ir bandė atakuoti antroje pozicijoje važiavusį Bartlomiejų Mireckį. Atakos baigėsi nerezultatyviai – buvo perkaitintos padangos. Tuo tarpu Andriui Gelžiniui užimti ketvirtą vietą sutrukdė patirties stoka. Etape abu mūsiškai užėmė atitinkamai ketvirtą ir penktą vietas.

Vienintelis „Junior ROK 125“ klasėje (9 dalyviai) dalyvaujantis Lietuvos atstovas Vitalijus Ivickis (LMITKC) etapuose užėmė penktą ir ketvirtą vietas.

Gausiausioje „Mini ROK“ klasėje (24 dalyviai) startavo Ignas Dagilis („IJ Racing“) ir „BMW Formulės Mini“ taurės dalyviai Rokas Baciuška („KSC-Rotena Racing“), Aurimas Blažulionis („Juta Racing“) ir Gustas Grinbergas. Ši klasė pasižymi itin aršia kova: pirmojo etapo kvalifikacijoje į 1 sekundės intervalą „sutilpo“ 14 pirmųjų dalyvių, o antrojo etapo kvalifikacijoje – jau 17.

Pirmojo etapo kvalifikacijoje sensaciją pateikė G.Grinbergas, kuris pasiekė penktąją vietą. Šeštas buvo I.Dagilis, aštuntas – R.Baciuška, 22-as – A.Blažulionis. Pusfinalyje geriausiai sekėsi R.Baciuškai, kuris finišavo devintas. 15-as buvo I.Dagilis, 17-as – A.Blažulionis, 18-as – G.Grinbergas. Finale mūsiškiai pagerino savo pozicijas: R.Baciuška buvo septintas, I.Dagilis – aštuntas, G.Grinbergas – dešimtas, A.Blažulionis – 13-as. Taigi etape daugiausiai taškų surinko Rokas Baciuška – šešta vieta, o Ignas Dagilis, Gustas Grinbergas ir Aurimas Blažulionis atitinkamai buvo 12-oje, 13-oje ir 16-oje vietose.

Antrojo etapo metu  geriausiai šį sezoną sekėsi Ignui Dagiliui. Kvalifikacijoje jis buvo penktas, tą pačią vietą užėmė ir pusfinalyje, o finale – trečią. Susumavus taškus, etape Ignas užėmė trečią vietą.

Nedaug atsiliko ir Gustas Grinbergas: kvalifikacijoje, pusfinalyje ir finale jis užėmė aštuntą, šeštą ir aštuntą vietas, o etape buvo šeštas. Kitiems mūsiškiams sekėsi permainingai. Iš devintos vietos startavęs Rokas Baciuška, pusfinalyje įveikė tik 6 iš 10 ratų (atsitrenkus varžovui buvo pažeistas ratlankis) ir buvo kvalifikuotas 21-oje vietoje, tačiau finale sugebėjo pakilti į 11-ą (12-as rezultatas etape), o Aurimas Blažulionis, startavęs iš 19-os vietos, pusfinalyje finišavo 11-as, tačiau finale po susidūrimo neįveikė nė rato (22-as rezultatas etape).

Galutiniai Lenkijos kartingo ROK taurės rezultatai paaiškės po rugsėjo 17–18 d. Gostyne įvyksiančio Europos ROK finalo. Ramiausiai gali jaustis „Juta Racing“ komandos atstovas Ignas Gelžinis: „Trasa Gostyne, netoli Poznanės, gana įdomi, nors anksčiau joje ir neteko važiuoti. Kadangi etape maksimaliai galima iškovoti 75 taškus, nei aš ką nors, nei manęs jau niekas negali aplenkti.“

I.Gelžinis „ROK 125“ klasėje turi iškovojęs 441 tašką ir užima trečiąją vietą. Antroje vietoje žengiantis Bartlomiejus Mireckis turi 557 taškus, o ketvirtoje vietoje esantis Danielis Szmelcuchas – 321 tašką. Tuo tarpu visi kiti mūsiškai turės progą pagerinti savo situaciją „ROK 125“ klasėje – Andrius Gelžinis gali pakilti iš septintos vietos, „Mini ROK“ klasėje Ignas Dagilis turi progą „prasimušti“ į pirmąjį dešimtuką, o Rokas Baciuška, Aurimas Blažulionis ir Gustas Grinbergas po 12 etapų dabar užima 20, 21 ir 22-ąją vietas.