Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos automobilių sporto meistrų būrį papildė trys lenktynininkai

Lietuvos automobilių sporto meistrų būrį papildė trys lenktynininkai
Mariaus Čiutelės nuotr. / Lietuvos automobilių sporto meistrų būrį papildė trys lenktyninkai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Savaitgalį vykusiame 2010 m. Lietuvos Automobilių Sporto Federacijos (LASF) apdovanojimų renginyje trys lenktyninkai buvo įvertinti aukščiausiais šio sporto apdovanojimais. Sporto meistrų vardas buvo suteiktas Martynui Samuičiui, Tomui Šipkauskui ir Ramūnui Šaučikovui.

Šis titulas suteikiamas sportininkams, stabiliai pasiekiantiems aukštų rezultatų Lietuvos ir užsienio automobilių sporto varžybose ir yra svarbiausias šios sporto šakos apdovanojimas Lietuvoje.

Martynas Samuitis nusipelnė šio apdovanojimo, tapęs 2010 Lietuvos Atviro Ralio Čempionato (LARAČ) nugalėtoju N4 klasėje, o 2009-ais metais - III vietos laimėtoju. Per 4 paskutinius metus ko gero konkurencingiausioje - A2000 – klasėje jis keletą kartų laimėjo 4 val lenktynes, bei užėmė dvi antras vietas 1000 km lenktynėse.

Kitais dviem sporto meistrais šiais metais tapo lenktynininkai, kurie pagrindiniu savo sportiniu užsiėmimu laiko šturmanavimą – Tomas Šipkauskas ir Ramūnas Šaučikovas.

Tomas visą sportininko karjerą ralyje lenktyniauja su tuo pačiu vairuotoju – Ramūnu Čapkausku. Kartu jie yra tapę 2009 m. Čempionais N4 klasėje ir III vietos laimėtojais šiais metais. Taip pat Tomas sėkmingai dalyvauja 1000km lenktynėse.

Ramūnas Šaučikovas automobilių sporte nuo 2003 m. Per tą laikotarpį surinko nemažai pasiekimų ir ralyje ir žiedinėse lenktynėse.  Šiais metais tapo Čempionu antrų vairuotojų įskaitoje N4 klasėje (pernai buvo trečias). Kartu su Benediktu Vanagu yra dalyvavęs įvairiose varžybose užsienyje. Gausiame dalyvių – tarptautiniame Rajd Polski ralyje yra užėmę 13 vietą, bei pirmą vietą viename iš Baltarusijos Ralio Čempionato etapų. Pats už vairo Ramūnas startavo 1000 km lenktynėse 2006-2009 metais ir yra užėmęs tris antras ir vieną trečią vietą įvairiose klasėse.

Mariaus Čiutelės nuotr./Lietuvos automobilių sporto meistrų būrį papildė trys lenktyninkai
Mariaus Čiutelės nuotr./Lietuvos automobilių sporto meistrų būrį papildė trys lenktyninkai

LASF Prezidentas, Gintaras Furmanavičius, iš kurio rankų sportininkai gavo šiuos apdovanojimus, 15min sakė:

„Man labai smagu buvo pasveikinti šiuos vaikinus, kurie mano akyse yra ateities sportininkai. Manau, jų pasiekimas parodo, kad Lietuvos automobilių sporte vyksta įdomios, atkaklios kovos ir jaunesni sportininkai nenori praleisti savo galimybių. Pastaraisiais metais ypač atkaklios kovos vyksta ralio N4 klasėje – ir šie apdovanojimai tai atspindi“.

Šį aukščiausią apdovanojimą Lietuvoje turi virš šimto sportininkų, kurių tarpe Saulius Girdauskas, Vytautas Švedas, Vilius Rožukas ir kiti.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Gazas