Markas Webberis laimėjo „Formulės–1“ lenktynės Vengrijoje (nuotraukos, statistika)

Sekmadienį „Formulės-1“ pasaulio čempionato dvyliktąjį etapą – Vengrijos „Grand Prix“ lenktynes – laimėjo „Red Bull“ pilotas Markas Webberis. 33 metų australas šį sezoną iškovojo jau ketvirtą pergalę ir tapo naujuoju pasaulio čempionato lyderiu. Antrą vietą užėmė Fernando Alonso („Ferrari“), o trečias liko kvalifikacijos lyderis Sebastianas Vettelis („Red Bull“).
Triumfo akimirka
Lenktynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Be didesnių incidentų „Hungaroringo“ trasoje startavusiam kvalifikacijos nugalėtojui S.Vetteliui pavyko išsaugoti lyderio poziciją, tačiau įpusėjus varžyboms vokietis ją prarado. S.Vetteliui teisėjai skyrė bausmę už pernelyg didelį atsilikimą nuo vienu metu į trasą išvažiavusio saugos automobilio – pravažiavęs techninės priežiūros uostą vokietis po 32-o rato į trasą grįžo ir baigė ją būdamas trečioje vietoje.

Nepasisekė ir prieš Vengrijos „Grand Prix“ bendroje įskaitoje pirmavusiam 2008-ųjų pasaulio čempionato lyderiui Lewisui Hamiltonui. Jis 24-ame rate sustojo ir baigė lenktynes dėl bolido gedimo.

S.Vettelio komandos draugas Markas Webberis pirmos pozicijos niekam neužleido iki pat lenktynių pabaigos ir šį sezoną triumfavo jau ketvirtą kartą, o ant nugalėtojų pakylos lipo šeštą kartą. 161 tašką bendroje įskaitoje surinkęs australas tapo naujuoju pasaulio čempionato lyderiu.

16-ame rate įvyko incidentas techninės priežiūros zonoje, kai pakeitęs padangas norėjo išvažiuoti „Renault“ pilotas Robertas Kubica. Dėl savo komandos narių neapdairumo sukdamas lenkas susidūrė su prie garažo važiuojančiu „Force India“ lenktynininku Adrianu Sutilu.

Akimirką prieš tai techninės priežiūros zonos tiesiojoje nuo Nico Rosbergo („Mercedes“) bolido pavojingai atitrūko ir nuriedėjo galinė padanga. N.Rosbergui ir A.Sutilui lenktynės baigėsi iš karto, tuo tarpu R.Kubica iš trasos pasitraukė šiek tiek vėliau.

„Mercedes“ pilotas Michaelis Schumacheris lenktynių pabaigoje užleido dešimtą poziciją buvusiam komandos draugui iš „Ferrari“ laikų Rubensui Barrichello ir liko be taškų.

Bendroje įskaitoje po Vengrijos „Grand Prix“ pirmauja M.Webberis, surinkęs 161 tašką. Nuo jo L.Hamiltonas „(McLaren“) atsilieka 4 taškais (157), S.Vettelis – 10 (151). Aštuntas Vengrijoje finišo liniją kirtęs titulą ginantis „McLaren“ pilotas Jensonas Buttonas bendroje įskaitoje užima ketvirtą vietą su 147 taškais.