Monako F-1 lenktynėse užtikrintą pergalę iškovojo Nico Rosbergas

Monako „Grand Prix“ lenktynėse antrąją sezono pergalę iškovojo „Mercedes“ ekipos atstovas Nico Rosbergas. Vokietis startavo iš pirmosios vietos ir iki pat finišo neužleido lyderio pozicijos.
Nico Rosbergas
Nico Rosbergas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai jau penktoji 28-erių metų sportininko pergalė karjeroje. N.Rosbergas padėjo „Mercedes“ ekipai iškovoti šeštąją pergalę iš eilės. Beje, vokietis praėjusiais metais taip pat triumfavo Monako trasoje vykusiose varžybose.

Tai taip pat penktasis „Mercedes“ dvigubas dublis šį sezoną.

Antras finišo liniją kirto iki šiol čempionate pirmavęs Lewisas Hamiltonas. Britas beveik visas lenktynes nepaleido savo komandos draugo iš akiračio, tačiau jo aplenkti nesugebėjo. Varžybų pabaigoje L.Hamiltonas turėjo saugotis nuo Danielio Ricciardo galimų atakų.

„Scanpix“ nuotr./F-1 lenktynės Monte Karle

Trečioji vieta atiteko D.Ricciardo iš „Red Bull“ komandos. Tai antrasis australo podiumas karjeroje.

Ketvirtas finišavo dukart pasaulio čempionas Fernando Alonso, vairuojantis „Ferrari“ bolidą. Aukštą penktąją vietą užėmė „Force India“ ekipos atstovas Nico Hulkenbergas.

Šeštas Monako lenktynėse liko Jensonas Buttonas iš „McLaren“ komandos, septintas – Felipe Massa su „Williams“ bolidu.

Julesas Bianchi finišo liniją kirto aštuntas ir pelnė pirmuosius taškus tiek sau, tiek ir „Marussia“ komandai per ketverius metus. Tiesa, už paskirstą baudą, kurią prancūzas atliko saugos automobilio fazės metu, gavo 5 sek. baudą, todėl nukrito į devintąją vietą.

Tuo metu devintas finišavo Romainas Grosjeanas („Lotus“), o dešimtuką užbaigė Kevinas Magnussenas („McLaren“).

Monako GP lenktynės išsiskyrė gedimų gausa. Dėl įvairių problemų su bolidu iš varžybų pasitraukė Pastoras Maldonado, Sebastianas Vettelis, Daniilas Kvyatas, Jeanas Ericas Vergne‘as bei Valtteri Bottas.

Kiti lenktynininkai varžybų nebaigė dėl avarijų. Savo bolidus sudaužė Sergio Perezas, Adrianas Sutilas ir Estebanas Gutierrezas.

Lenktynėse itin nepasisekė Kimi Raikkonenui, kuris ilgą laiką važiavo trečioje vietoje, tačiau per vieną saugos automobilio fazę dukart apsilankė techninėje aptarnavimo zonoje ir prarado vietą trejetuke. „Ferrari“ komandos atstovui galinę padangą pradūrė Maxas Chiltonas.

Bendroje įskaitoje lyderio vietą susigrąžino N. Rosbergas. Jo sąskaitoje po šešių etapų 122 taškai. Antroje vietoje klasifikuojasi L. Hamiltonas (118 taškų), trečias – F. Alonso (61 taškas).

Komandinėje įskaitoje toliau užtikrintai pirmauja „Mercedes“ ekipa (240 taškų). Antra žengia „Red Bull“ komanda (99 taškai), trečia – „Ferrari“ (78 taškai).

Kitas „Formulės-1“ etapas vyks birželio 8 d. Kanadoje.