Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirma „300 Lakes Rally“ diena pažymėta avarijų gausa, pirmauja Janis Vorobjovs

„300 Lakes Rally“ varžybos
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Janis Vorobjovs
Šaltinis: gazas.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Zarasuose prasidėjo „300 Lakes Rally“ varžybos. Pirmą renginio dieną lenktynininkams teko įveikti keturis greičio ruožus. Jie driekėsi žvyrkeliais, miesto gatvėmis ir miško keliukais, o lenktynes paįvairino gausus lietus.

Po pirmosios ralio dienos į lyderio poziciją išsiveržė du iš keturių greičio ruožų laimėjęs Janis Vorobjovs.

Jis aplenkė Vytautą Švedą ir po keturių greičio ruožų yra susikrovęs trapią 3,22 sek. persvarą. Į trečią proziciją prasibrovė Martyno Samuičio ir Ramūno Šaučikovo duetas. Jie nuo pirmaujančio ekipažo atsilieka jau 17,44 sek.

Tomo Markelevičiaus nuotr./„300 Lakes Rally“ varžybos
Tomo Markelevičiaus nuotr./Dainius Matijošaitis

Lyderiai išvengė didesnių klaidų, tačiau kai kuriems ekipažams ralis baigtas buvo dar antrame greičio ruože. Itin avaringas buvo lenktynininkų pasirodymas Visagine. Per stadioną besidriekiančiame greičio ruože automobilius daugiau ar mažiau apgadino per dešimt ekipažų.

VIDEO: 2014 metų „300 Lakes Rally“: ketvirtasis greičio ruožas

Bene rimčiausias incidentas įvyko baltarusų Aleksejaus Kraktuno ir Inesos Marmashovos duetui. Po šuolio per tramplyną Visagino stadione jų „Renault Clio“ tapo nevaldomas. Sustoti bei pakeisti važiavimo krypties nespėję lenktynininkai rėžėsi į betoninius vartus.

Tomo Markelevičiaus nuotr./„300 Lakes Rally“ varžybos
Tomo Markelevičiaus nuotr./„Renault Clio“ po avarijos

Po avarijos medikų pagalbos prireikė ekipažo šturmanei. Moteris išvežta į ligoninę. Į greičio ruožą sugrįžus greitosios medicinos pagalbos automobiliui lenktynės buvo pratęstos. Pirminiais duomenimis, dėl laisvų saugos diržų ir stipraus smūgio, šturmanei sužeisti dubens kaulai.

Stulpus čia vartė ir Ričardas Baubinas bei Giedrius Firantas. Per jau nulaužtus apšvietimo stulpus šokinėjo Š.Isaikinas, R. ir Ž.Raguočiai bei „Gaz-51“ vairuojantys estai.

Vienas iš šių ekipažų nulaužė ir greta stovėjusį dar vieną apšvietimo stulpą. Galiausiai greičio ruožas buvo vainikuotas dar viena „Gaz-51“ avarija, kurios metu lenktynininkai kliudė išvažiavimo iš stadiono vartus.

Tomo Markelevičiaus nuotr./„300 Lakes Rally“ varžybos
Tomo Markelevičiaus nuotr./„300 Lakes Rally“ varžybų akimirka

Šeštadienį ralio lenktynininkų laukia pagrindinė ralio diena, kurios metu dalyviai lenktyniaus aštuoniuose greičio ruožuose.

Vienas jų tęsis net 40 kilometrų. Lenktynininkai prieš šį greičio ruožą kalbėjo apie galimą stabdžių perkaitimą, todėl priešpaskutinis greičio ruožas lyderių rikiuotėje gali įnešti nemažai pokyčių artėjant ralio finišui.

VIDEO: Atidarymo ceremonija
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Gazas