Simas Juodviršis laimėjo Lietuvoje, Rokas Baciuška – tarp geriausių Europoje

Praėjęs savaitgalis „RKV Racing“ komandai buvo labai įtemptas. Penkiems sportininkams teko kovoti Lietuvoje, kai tuo tarpu Rokas Baciuška mūsų šaliai atstovavo antrajame Europos čempionato etape Ispanijoje.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Komandos nuotr.

Lietuvoje nepralenkiamas Simas Juodviršis

Smalininkuose vyko antrasis Lietuvos kartingo čempionato etapas. „Mini 60“ klasėje į tris „RKV Racing“ sportininkus komanda deda vis daugiau vilčių. Kvalifikacijoje nustebino Ignas Kaselis, iškovojęs antrą vietą. Trečias liko Dovydas Jonaitis, Sylvester Aleksejevas – ketvirtas.

Deja, pusfinalyje sugedo Sylvesterio kartas ir jis iš lenktynių pasitraukė dar pirmame rate. Tuo tarpu Ignas po kontakto su varžovais finišavo tik penktas. Finale nepasisekė jau Ignui – jis susidūrė su vienu iš priešininkų ir iš lenktynių pasitraukė pirmame rate. Tuo tarpu Sylvesteris pasirodė puikiai, startavęs iš paskutinės vietos jis iškovojo trečią vietą. Dovydas Jonaitis maloniai nustebino pusfinalyje užėmęs trečią vietą. Deja, jos išlaikyti nepavyko – finale Dovydas liko ketvirtas.

Komandos nuotr./Laurynas Razas (kairėje) ir Simas Juodviršis (viduryje)

„Open 125 Senior“ klasėje komandą atstovavo Arūnas Zajauskas. Jis tarp trylikos sportininkų liko aštuntas.

Užtat „Rotax Max DD2“ klasės varžybose „RKV Racing“ komandos sportininkams niekas neprilygo. Pirmos dvi vietos priklauso šios komandos atstovams. Ir kvalifikacijoje, ir finale tituluotas Simas Juodviršis nepaliko jokių šansų savo priešininkams. Tuo tarpu Laurynas Razas visus važiavimus finišavo antroje vietoje.

Komandos nuotr./Varžybų akimirka

Europos čempionate Rokas Baciuška ir vėl susikovė su Michaelio Šumacherio sūnumi

Tuo pačiu metu Ispanijoje, „Zuera“ kartingo trasoje vyko antrasis Europos „KF Junior“ kartingo čempionato etapas. Jame dalyvavo net 67 sportininkai iš įvairių pasaulio šalių, tarp kurių kovėsi ir vienintelis lietuvis – Rokas Baciuška.

Treniruočių sesijoje sportininkai buvo suskirstyti į tris grupes. Savo grupėje Rokas parodė visai neblogus rezultatus – vieną kartą jis grupėje netgi buvo pirmas, kitose treniruotėse – penktas. Susumavus visų grupių rezultatus Rokas buvo 28 vietoje.

Kvalifikaciniuose važiavimuose jis užėmė 14-15 vietas, o viename buvo pakilęs iki 9 pozicijos. Susumavus visus rezultatus Rokas Baciuška buvo klasifikuotas 31 vietoje ir dėl patekimo į pagrindinį finalą turėjo kautis taip vadinamame „antrojo šanso“ paguodos finale. Savo šansu Rokas pasinaudojo puikiai – tarp 28 sportininkų užėmė antrą vietą ir prasimušė į pagrindinį finalą.

Pagrindinį finalą Rokas pradėjo iš 25 vietos. Lenktynių metu pakilo per tris pozicijas ir iškovojo puikią 22 vietą tarp šešių dešimčių pajėgiausių Europos sportininkų.

Michaelio Šumacherio sūnui Mickui sekėsi ne ką geriau. Pusfinalyje iš 8 jis pakilo į 4 vietą. Finale startavo iš ketvirtos pozicijos, tačiau lenktynių nebaigė.

Po dviejų etapų Europos čempionate pirmauja Britanijos atstovas Achmedas Enamas. Michaelio Schumacherio sūnus Mickas užima devintą vietą, o lietuvis Rokas Baciuška – kol kas 32-oje pozicijoje.