Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaudžią avariją Abu Dabio ralyje patyręs Vanagas: „Šturmanui skilo stuburo slankstelis“

Ralio maratonų čempionatas Abu Dabyje, antroji diena
T.Tumalovičiaus nuotr. / B.Vanagui traumų išvengti pavyko.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Viltingai prasidėjęs pirmasis 2010 metų pasaulio ralio maratonų čempionato etapas lietuvių ekipažui baigėsi skaudžiai – po stipraus šuolio nuo kopos šturmanas Saulius Jurgelėnas pajuto stiprų skausmą stuburo srityje ir sraigtasparniu buvo nuskraidintas į ligoninę. Laimė, rimtų traumų išvengti pavyko, tačiau lietuviai iš varžybų pasitraukė.

„Sauliui skilo vienas stuburo slankstelis, jam reikia šiek tiek ramybės ir viskas bus gerai“, – optimistiškai kalbėjo latvišką automobilį „OSCar 03“ „Abu Dhabi Desert Challenge 2010“ vairavęs B.Vanagas.

– Kaip S.Jurgelėno sveikata? 15min.lt sekmadienį paklausė B.Vanago.

– Viskas gerai. Saulius dar yra ligoninėje, bet šiuo metu jam ieško korseto. Medikams jį uždėjus, Saulius bus paleistas vaikščioti. Sauliui skilo vienas stuburo slankstelis, reikia šiek tiek ramybės ir viskas bus gerai.

– O Jums nieko nenutiko?

– Ne, visiškai nieko.

– Gal galite plačiau papasakoti apie patį incidentą? Labai greitai važiavote?

– Ne, iš tikrųjų greitis nebuvo labai didelis. Važiavimas kopomis yra specifinis – didelio greičio čia nebūna, nes yra labai statūs kampai ir dideli aukščio skirtumai. Toje vietoje mes buvome galbūt šiek tiek greitesni, negu galima, ir automobilis nosimi tikrai stipriai trenkėsi į žemę. Nuvažiavome toliau, tačiau Saulius pajuto labai stiprų skausmą. Pabandėme dar truputį pavažiuoti, bet skausmas stiprėjo. Sustojome, Saulius pagulėjo – manė, galbūt skausmas praeis, bet skausmui nepraėjus iškvietėme medikų sraigtasparnį. Tuo pačiu nusprendėme, kad lenktynėse nebedalyvausime. Kad ir kaip tai būtų liūdna, žmogaus sveikata yra svarbiau.

Ralį būtų galima tęsti ir praleidus vieną etapą, tačiau Saulius važiuoti dabar tikrai negalės. Jam reikia ramybės. Todėl ralis Abu Dabyje mums tikrai baigėsi.

– Kaip manote, kokie faktoriai galėjo lemti tokią šturmano traumą?

– Tai sudeda iš daug dalykų: kaip prisiverži diržus, kaip naudojiesi visa saugumo įranga. Aišku, smūgis buvo nemažas, tačiau Saulius truputėlį ne taip gerai buvo prisiveržęs saugos diržus. Tačiau tai dabar jau nebėra taip svarbu.

– Liksite Abu Dabyje pažiūrėti ralio finišo?

– Dalis kolektyvo planuoja keliauti namo antradienį, o mes liksime iki pabaigos. Be to, turime susitikimą su FIA viceprezidentu Mohammedu Ben Sulayemu. Leisime laiką su svečiais, žiūrėsime lenktynes, o aš darysiu dar vieną treniruotę.

– Neapmaudu bus viską stebėti iš šalies, juk taip viltingai viskas prasidėjo?

– Žinoma, kad nesmagu, bet toks yra gyvenimas. Yra labai geras posakis: „Kas mūsų nenužudo, padaro mus stipresnius.“

– Antrasis pasaulio ralio maratonų čempionato etapas Tunise laukia gegužės 1–7 dienomis. Kokie planai?

– Planas yra pasveikti. Grįšime į Lietuvą, pasitarsime su medikais, pažiūrėsime, kokios yra Sauliaus galimybės, ir tada darysime sprendimus. Šiuo metu mūsų planai nesikeičia.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Gazas