Svarbiausi besitraukiančio „Formulės 1“ čempiono Nico Rosbergo gyvenimo faktai

Autosporto pasaulį šokiravo šių metų „Formulės 1“ čempiono, „Mercedes“ atstovo Nico Rosbergo ketinimas trauktis iš didžiųjų lenktynių.
Abu Dabyje nugalėjo L.Hamiltonas, N.Rosbergas pirmą kartą tapo F-1 čempionu, trečias – S.Vettelis / „Scanpix“ nuotr.

Atsisveikinimo su F1 gerbėjais laiške Nico paaiškino, kad, išsipildžius svajonei, metas trauktis iš „Formulės 1“.

Svarbiausi čempiono karjeros faktai

Nico Rosbergas yra „skraidančio suomio“ Keke Rosbergo sūnus, tačiau savo kelią į F-1 jis pasiekė savo talentu.

Jaunasis N.Rosbergas pradėjo lenktyniauti kartingais dar 1995 m. ir jau po metų tapo vietinės reikšmės pirmenybių nugalėtoju, o 1998 m. laimėjo Prancūzijos

AFP/„Scanpix“ nuotr./Nico Rosbergas 2003 m.

kartingo čempionatą „mini“ klasėje, taip pat nugalėjo Šiaurės Amerikos čempionate galingesnėje – „ICA-Junior“ – klasėje.

Po metų N.Rosbergas jau lenktyniavo Italijoje, kur „ICA-Junior“ klasėje tapo vicečempionu bei užėmė ketvirtą vietą Europos čempionate.

2000-ais N.Rosbergas užėmė antrą vieta Europos kartingo čempionate, „Formulės-A“ klasėje, o kitąmet tapo „Super-A“ pasaulio čempionu.

2002-ais N.Rosbergas pradėjo lenktyniauti vienviečiais bolidais – iš pirmo bandymo nugalėjo „Formulės BMW ADAC“ čempionate.

Kitus dvejus metus vokietis dalyvavo „F-3 Euroseries“ (2003 m. – 1 pergalė; 2004 m. – 3 pergalės, 4 vieta), o 2005-ais tapo GP2 (buvusios F-3000) čempionu, paskutiniame etape nugalėjęs suomį H.Kovalaineną.

„Scanpix“/AP nuotr./Legendinis Keke Rosbergas - Nico tėvas

2006

N.Rosbergas debiutavo „Formulėje-1“ Sero Franko Williamso ekipoje, tačiau sužibėjo tik sezono pradžioje. Vėliau jo pasirodymus lėmė keletas klaidų bei nepatikima technika.

2007

„Formulėje-1“ N.Rosbergas lenktyniavo jau solidžiau – pelnė 20 taškų ir užėmė 9-ąją vietą, 2008 m. "Williams" buvo panašaus pajėgumo, tad vokiečiui pavyko iškovoti 17 taškų.

2009

N.Rosbergas taip pat lenktyniavo "Williams" ir užėmė 7 vietą galutinėje pilotų įskaitoje.

2010

Perėjęs į „Mercedes“, įrodė savo talentą pranokdamas į „Formulę-1“ sugrįžusį grandą Michaelį Schumacherį. Tiesa, pirmosios pergalės dar neiškovojo.

2011

N.Rosbergas vėl pranoksta labiau patyrusį komandos draugą M.Schumacherį ir užima 7-ąją vietą galutinėje įskaitoje.

2012

Vokietis pagaliau iškovoja pirmąją karjeros pergalę ir, surinkęs 93 taškus, užima 9-ąją vietą pilotų įskaitoje.

2013

N.Rosbergas „Mercedes“ gretose gauna naują partnerį L. Hamiltoną. Tiesa, pilotai geri bičiuliai dar iš kartingo laikų. Lenktynininkai kartu atstovavo tas pačias kartingų komandas. Su pastebimai greitesniu bolidu N.Rosbergui pavyksta iškovoti dvi pergales ir užimti 6-ąją vietą pilotų įskaitoje.

2014

Tai buvo geriausias sezonas N.Rosbergui – iškovota 5 pergalės, 11 „pole" pozicijų, surinkti 317 taškai ir užimta antra vieta čempionato įskaitoje. Vis dėlto pilotas neliko visiškai patenkintas pasiektais rezultatais, nes dėl čempiono titulo kovojo iki paskutinio etapo, tačiau juo netapo.

2015

Nors tai buvo vėl labai geras sezonas N.Rosbergui – iškovotos 6 pergalės, 7 „pole" pozicijos, surinkti 322 taškai ir užimta antra vieta čempionato įskaitoje. Vis dėlto vokietis ir vėl neįveikė komandos draugo L.Hamiltono.

2016

N.Rosbergas toliau atstovauja „Mercedes" ekipai. Ir pagaliau tampa čempionu, aplenkdamas ne visad draugiškai trasoje nusiteikusį L.Hamiltoną.