Uoginių trasoje varžėsi greičiausi Aukštaitijos regiono autokroso lenktynininkai

Kupiškio rajone, Uoginių kaimo trasoje finišavo antrasis Aukštaitijos regiono autokroso pirmenybių etapas. Čia susirinko 32 dalyviai iš įvairių Aukštaitijos miestų – Panevėžio, Joniškio, Biržų, Rokiškio ir kitų, mažesnių miestelių. Uoginių trasa – viena kokybiškiausiai paruoštų visame regione, tad dalyviams lenktyniauti čia buvo vienas malonumas.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Jau nuo ankstyvo ryto prasidėjo pirmosios staigmenos. Aštuntą valandą, vos dalyviams pradėjus rinkis į techninę zoną, prapliupo lietus. Keletą minučių trukusi kruša su ledukais nedelsiant permerkė trasą. Nuslinkus debesims pasirodė ir saulė, tad dalyviai galėjo džiaugtis varžyboms itin palankiomis sąlygomis – geru oru ir nedulkančia, drėgna trasa.

Antrame Aukštaitijos regiono autokroso pirmenybių etape savo jėgas išmėginti panoro 32 dalyviai. Tradiciškai jie buvo suskirstyti į keturias klases – Jaunimo, M-1600, M-2000 ir Open.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./VšĮ „Ekrosas” vadovas Egidijus Česnelis mojuoja vėliava Ernesto Stumbrio automobilyje

Jaunimo gretose nuo pat pradžios Uoginiuose dominavo Panevėžio atstovas Ernestas Stumbrys. „Mazda MX-3“ vairuojantis sportininkas šį sezoną demonstruoja itin gerą formą ir kol kas panašu, kad jam šiemet lygių varžovų vargu ar bus.

Antrasis šioje klasėje finišavo Justas Lapašinskas. Jaunuolis šį kartą išvengė didesnių klaidų ir į viršų kėlė pirmą taurę 2014-ųjų sezone. Apie save priminė ir Joniškio atstovas Mantas Laskovas. Vaikinas parodė stabilų tempą ir nesunkiai iškovojo trečią vietą.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Justas Lapašinskas

M-1600 klasėje triumfavo Raimondas Pamparas. Šis dalyvis autokroso varžybose apsilanko periodiškai, tačiau šia savo pergale varžovams pasakė, jog M-1600 klasėje šiemet bus karšta.

Antrąją vietą užėmė šiemet dviem frontais „kariaujantis“ Egidijus Nevulis. Vyras dalyvauja ne tik Aukštaitijos regiono pirmenybių etapuose, bet ir šalies regioninėse varžybose.

Trečiasis klasėje finišavo buvęs jaunimo klasės favoritas Erikas Narbutas. Nors jo „Honda Civic“ automobiliui ir iškilo techninių problemų, tai vaikinui nesutrukdė užlipti ant trečiojo prizininkų pakylos laiptelio.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Egidijus Nevulis

M-2000 klasėje savo pranašumą įrodė Raimundas Kukenys. Vaikiną drąsiai galima vadinti šios klasės lyderiu, mat jo demonstruojamas tempas panašus į Open klasėje važiuojančių lenktynininkų. Neretai Raimundas Kukenys trasoje lėčiausius varžovus lenkia ratu.

Antroje šios klasės vietoje liko panevėžietis Artūras Stanys. Tai jau antras toks pasiekimas iš eilės, todėl stabilumas Artūrui Staniui gali padėti kovoje dėl pačios aukščiausios pozicijos sezone.

Trečios vietos prizininku M-2000 klasėje tapo Karolis Petrovičius. Pirmame etape Rokiškyje savo sugebėjimų jam nepavyko pademonstruoti dėl techninių problemų, tačiau „išgaudęs“ visas „VW Golf“ ligas Karolis Petrovičius kirto iš peties. Jaunas vaikinas aplenkė ne vieną kur kas pajėgesnį dalyvį ir pirmą kartą lipo ant pakylos debiutinėje M-2000 klasėje.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Raimundas Kukenys

OPEN klasės dalyvių gretose pagrindinė kova virė tarp Kupiškio atstovo, varžybų organizatoriaus sūnaus, keturių varomųjų ratų technika apsiginklavusio Daliaus Valiuko.

Jis už savęs paliko Deividą Vareiką. Šiam teko tenkintis antra vieta, o trečią poziciją iškovojo rokiškėnas Marius Žiukelis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Dalius Valiukas

Jau netrukus bus surengtas ir trečiasis Aukštaitijos autokroso pirmenybių etapas. Jis numatytas Biržuose ir vyks birželio 29-ą dieną, sekmadienį. Šis etapas taps sezono pusiaukele, mat šiemet pirmenybėse numatyti šeši etapai.