Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaidotas Žala rekomenduoja Druskininkų ralio stebėjimo vietas

Vaidotas ir Žygimantas Žalos
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Vaidotas ir Žygimantas Žalos
Šaltinis: gazas.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienio popietę prasideda paskutinysis Lietuvos ralio čempionato etapas „Rally Classic“ Druskininkai 2014. Jame prie starto linijos išsirikiuos 50 ekipažų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių.

Šių metų ralyje tiek sportininkų, tiek žiūrovų laukia nemažai naujų greičio ruožų, todėl iš karto po trasų susirašymo, Vaidotas Žala dalinasi savo pastebėjimais apie įdomesnes vietas, kur būtų galima stebėti šias varžybas.

Vaidotas šiame ralyje vairuos 8 numeriu pažymėtą „Subaru Impreza“. Šį kartą šalia jo kaip šturmanas sėdės Vaidoto brolis Žygimantas.

Praėjęs „Kauno rudens“ ralis Vaidotui buvo gan sėkmingas – užimta ketvirtoji vieta bendroje įskaitoje ir parodytas puikus tempas suteikia vilčių kovoti dėl aukštų vietų ir paskutiniajame Lietuvos ralio čempionato etape Druskininkuose.

GR 1/3 „Oho!“

„Tai ne itin patogus greičio ruožas žiūrėjimui, tačiau ralyje visada galioja auksinė taisyklė – kuo anksčiau atvažiuosite, tuo daugiau ekipažų pamatysite“, – sako V. Žala.

Paprastai jau pirmuose greičio ruožuose lenktynininkus ištinka ir pirmosios nesėkmės: kam technika lūžta, o kas ir pats klaidų prisidaro.

Šiame greičio ruože galbūt patogiausia privažiuoti prie aštrios sankryžos bei įdomių posūkių grupės nuo Aštriosios Kirsnos gyvenvietės.

Pirmasis ekipažas šiame greičio ruože startuoja 15.00 val. Pro šį greičio ruožą sportininkai važiuos du kartus, tad tai puiki vieta tiems, kas nemėgsta dažnai migruoti.

Antrą kartą sportininkai čia važiuos nuo 16.30 val..

Nuoroda, kur rekomenduojama stebėti ralį šiame greičio ruože:

GR 2 „Tygelis“

Šį greičio ruožą sportininkai pravažiuos tik vieną kartą, tačiau jis gausus pavojingų ir įdomių vietų stebėjimui, bei pasižymi itin sudėtinga ir pavojinga pabaiga. Pirmas automobilis čia startuoja 15.35 val.

Keletas vietų, rekomenduojamų Vaidoto Žalos:

GR4 „DFDS Seaways“

Tai naktinis greičio ruožas, sportininkai šiame ruože važiuos jau sutemus. Pirmas automobilis startuoja 19.20 val.. Iš esmės naktiniai greičio ruožai sudėtingi stebėjimui, todėl susilaukia tik ištikimiausių ralio fanų.

Tačiau jie dar sudėtingesni lenktynininkams, nes juose itin sunku teisingai susirašyti stenogramą. Lietuvoje naktį vykstančių greičio ruožų yra vos keletas per metus, todėl mūsų šalies sportininkai neturi daug patirties tokio tipo lenktynėms. Tai lemia ir dažnas klaidas.

Šis naktinis greičio ruožas vyks Grūto parko apylinkėse, todėl prie jo privažiuoti patogu nuo kelio Druskininkai-Merkinė.

Ko gero pats patogiausias posūkis stebėjimui, kur neabejotinai susirinks ir didžiausia gausybė žiūrovų – tai prie pat pagrindinio kelio esantis posūkis sankryžoje.

Nuoroda į tradicinį posūkį šalia pagrindinio kelio.

GR 5,7 „N-40”

Šiuo greičio ruožu prasideda antroji ralio diena. Jis startuoja šeštadienį (pirmieji automobiliai startuos 9:50 ir 11:20).

Šiame greičio ruože turbūt garsiausi yra tramplinai – milžinai šalia Veisiejų gyvenvietės. Tačiau norint juos pamatyti, teks atvykti prieš uždarant greičio ruožą, nes įvažiavimo į šią vietą per šoninį keliuką nėra.

Tačiau greičio ruožas važiuojamas du kartus, tad galbūt ir verta.

Nuoroda į tramplinus.

Dar vieną didelį trampliną galima pasiekti važiuojant nuo kelio Seirijai-Leipalingis. Ši vieta patiks tiems, kas nori pamatyti daugiau skirtingų vietų, nes į ją galima patekti iš šono.

Nuoroda į dar vieną trampliną.

GR 6,8 „Energotecha“

Tai tradicinis Druskininkų ralio greičio ruožas, tik su šiek tiek pasikeitusia starto vieta netoli Leipalingio gyvenvietės.

Šiame greičio ruože yra įdomi posūkių grupė, į kurią galima patekti per Leipalingio miestelį šalia kapinių.

Nuoroda

Dar vienas greitas posūkis prie pat finišo, miške, kurį galite saugiai stebėti tarp drūtų Dzūkijos medžių. Tiesa, matomumas – ribotas, todėl susirinkus daug žiūrovų, šioje vietoje nebus patogu stebėti lenktynes.

Nuoroda

Šio greičio pabaiga sutampa su greičio ruožu, kuriame vasarą lėkė pasaulio ralio čempionato dalyviai.

GR9 „Dzūkijos mediena“

Šis greičio ruožas yra identiškas vykusiam pasaulio ralio čempionate. Tąsyk jis buvo važiuojamas tik vieną kartą, nors planuoti du pravažiavimai, šįkart jis taip pat vyks tik vieną kartą.

Didelė šio greičio ruožo dalis sutampa su penktadienį vyksiančiu naktiniu GR4 greičio ruožu, todėl ironiška, kad lietuviams iš esmės tą patį greičio ruožą teks įveikti du sykius.

Labai smagi ir techniška sekcija laukia žiūrovų apie 700 metrų nuo starto, tačiau GR bus įveikiamas tik vieną kartą, todėl šią vietą nepatingės pasiekti tik užkietėję ralio fanai, nes teks keliauti nuo starto beveik kilometrą pėsčiomis.

Nuoroda į šią įdomią vietą.

GR10 „Druskininkai“

Tai paskutinysis ralio greičio ruožas, kuris vyks mieste. Ko gero patogiausia ir lengviausia jį stebėti privažiavus nuo autobusų stoties.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas