Benediktas Vanagas aštuntame greičio ruože finišavo 38-as, Antanas Juknevičius – vienuolika pozicijų žemiau

Aštuntasis Dakaro greičio ruožas driekėsi Čilės link. Dalyviams reikėjo įveikti 302 kilometrus greičio ruožu ir iš viso nuvažiuoti daugiau nei 800 kilometrų. Šį kartą lenktynininkai kilo į Andų kalnus ir važiavo akmenuota danga.
Benediktas Vanagas antrame Dakaro greičio ruože
Benediktas Vanagas antrame Dakaro greičio ruože / Tomo Tumalovičiaus nuotr.

Benediktas Vanagas buvo lėtesnis

Aštuntame greičio ruože vėl kelią į priekį skynėsi lietuvių Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio duetas. Ekipažas nuo pat starto kiekviename tarpiniame kontrolės punkte fiksavo vis geresnį rezultatą, tačiau galiausiai finišą pasiekė būdami 38 vietoje – septyniomis vietomis žemesnėje pozicijoje, nei pradėjo greičio ruožą.

Lenktynininkų tendemas trasoje sugaišo 3 val. 16 min. 29 sek. ir nuo lyderio atsiliko 43 min. 32 sek.

Tomo Tumalovičiaus nuotr./Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas Dakare

Antanas Juknevičius finišavo aukštoje  49-oje vietoje

Antano Juknevičiaus ir Vytauto Obolevičiaus ekipažas trasoje tai pat neužsibuvo. Lietuvių duetas aštuntąjį greičio ruožą baigė 49-oje vietoje ir pademonstravo 3 val. 39 min. 7 sek. rezultatą.

Jie nuo greičio ruožą laimėjusio Nassero Al-Attiyaho atsiliko 1 val. 6 min. 10 sek.

Tomo Tumalovičiaus nuotr./Antano Juknevičiaus ir Vytauto Obolevičiaus ekipažas Dakare

Automobilių klasės lyderio persvara tirpsta

Aštuntame greičio ruože savo pranašumą įrodė katarietis Nasseras Al-Attiyahas. Jis trasą įveikė per 2 val. 32 min. 57 sek. Antrasis, atsilikęs vos minute, finišavo Stephane`as Peterhanselis.

Trečią rezultatą pademonstravo ispanas Carlosas Sainzas su SMG bagiu. Jis nuo lyderio atsiliko dviem su puse minutės.

Cyrilas Despres pildo pažadus greitėti

Motociklininkų klasėje toliau įspūdingą tempą demonstruoja Cyrilas Despres. Jis, Dakaro ralio pradžioje buvo kamuojamas nesklandumų, tačiau dabar, panašu, grįžta į savo vėžes. Lenktynininkas aštuntą greičio ruožą įveikė pirmasis ir tą padarė per 5 val. 23 min. 20 sek.

Antroje vietoje liko Joanas Barreda Bortas su „Honda“, kuris nuo prancūzo atsliko dviem minutėmis. Trečias, su 2 min. 15 sek. deficitu, finišavo Marcas Coma.